Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 12d. 17:39

Portugalijos protestuotojai pasitiko Angelą Merkel: „Dink iš čia“

Protestuotojai laiko marionetes, kurios įkūnija A.Merkel ir P.P.Coelho.
AFP/Scanpix nuotr. / Protestuotojai laiko marionetes, kurios įkūnija A.Merkel ir P.P.Coelho.

Portugalijoje pirmadienį viešėjo Vokietijos vyriausybės vadovė Angela Merkel. Šimtai protestuotojų šios viešnios nelaukė, nes jų akyse A.Merkel yra atsakinga už taupymo priemones, kurių šalis buvo priversta imtis. „Merkel, dink iš čia“, – skandavo susirinkusieji, skelbia welt.de.

Angela Merkel į Portugaliją nuvyko vienos dienos vizitui. Šalyje ji pirmą kartą susitiko su prezidentu Anibalu Cavaco Silva ir premjeru Pedro Passos Coelho. Apie ką politikai bendraus, iš anksto nebuvo paskelbta.

Dėmesys turėjo nukrypti į Portugalijos finansinę padėtį. Pernai pavasarį šalis pateko į šalių, kurias Europos Sąjungai prireikė gelbėti, grupę. Dėl taupymo priemonių joje ne kartą vyko protestai. Prieš A.Merkel vizitą Portugalijoje vyko keli mažesnių grupių protesto sambūriai.

„Merkel, ne!“ ir „Dink“ skandavo grupė protestuotojų, susirinkusių prie prezidento rūmų. Didžiausia šalyje profesinė sąjunga popietę šalyje ragino surengti protesto žygį „nacionalinio suvereniteto gynimui“.

AFP/Scanpix nuotr./Vokietijos ir Portugalijos vyriausybių vadovai
AFP/Scanpix nuotr./Vokietijos ir Portugalijos vyriausybių vadovai

Susitikimas surengtas ne oficialioje Portugalijos premjero darbo vietoje, o maždaug už šešių kilometrų nuo miesto centro esančioje 500 metų senumo tvirtovėje. Joje įsikūrusi šalies gynybos ministerija.

Popietę A.Merkel dalyvavo Vokietijos ir Portugalijos verslininkų susitikime. Ekonomikos konferencijoje kalbėta ir apie tai, kaip pagelbėti Portugalijos bendrovėms, kurioms šiuo metu dėl aukštų palūkanų stinga pinigų investicijoms. Ketinta kalbėti ir apie švietimo sistemą, kaip priemonę kovojant su jaunimo nedarbu.

Tai pirmasis A.Merkel dvišalis vizitas pietryčių Europos šalyje.

Gyrė šalį

Sekmadienio vakarą viename televizijos interviu Vokietijos vyriausybės vadovė prieš savo kelionę gyrė Portugalijos priimtas taupymo priemones ir reformas. Ji teigė suprantanti, kad tai išprovokavo žmonių pyktį.

A.Merkel viešnagės metu taupymo priemonių oponentai skulptūras aprišo juodais kaspinais. Apie dešimt centre stovinčių aprištų statulų turėjo išreikšti gedulą. Internete greit išplito raginimas A.Merkel viešnagės metu dėvėti juodus drabužius.

Demonstrantai paruošė plakatus, kuriuose žaidžiantys kazino vaizduojami A.Merkel, Portugalijos premjeras Coelho ir Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi. „Mes mokame, jie žaidžia, bankas laimi“, – toks užrašas puikavosi ant plakato.

Kiti protestuotojai atsinešė marionetes, kurios įkūnija Vokietijos ir Portugalijos vyriausybių vadovus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min