Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 11d. 15:49

Potvynio mastai ir deficitas: Vokietijoje trūksta smėlio maišų

Vokietijoje pristigo smėlio maišų.
AFP/Scanpix nuotr. / Vokietijoje pristigo smėlio maišų.
Tūkstančiai pagalbininkų Vokietijoje kovoja su potvyniais. Tačiau pagalbai užtikrinti Vokietijai ėmė stigti smėlio maišų. Iki šiol sunkios padėties išvengti padėjo Europos Sąjungos šalių pagalba, praneša „Spiegel“.

Kai kuriuose Rytų ir Šiaurės Vokietijos regionuose potvynis dar toli gražu nesibaigė, čia ir toliau reikia tūkstančių smėlio maišų. Tačiau daugelyje vietų pagalbininkai nebegalėtų pakuoti smėlio, jei trūkstami smėlio maišai neatkeliautų iš užsienio. Pripildytais maišais tvirtinami pylimai ir ruožai palei upes.

Smėlio maišai Vokietijoje tapo itin retu daiktu. „To dar nebuvo niekad“, – antradienį Berlyne kalbėjosi  politikai. Pirmadienį šią problemą aptarė Federalinės vidaus reikalų ministerijos sekretorius Klausas Dieteris Fritsche su Kanclerių tarnybos vadovu Ronaldu Pofalla.

Vidaus reikalų ministerija „Spiegel“ patvirtino, kad smėlio maišų grėsmingai trūksta. „Iki šiol buvo pristatyta 1,65 mln. tuščių smėlio maišų iš užsienio“, – sakė atstovas. Juos užpildė gelbėjimo tarnybų darbuotojai. Vokietijos žemių vadovybė turėjo pareikšti, koks yra maišų poreikis. Išlaidas prisiėmė paramą teikusios valstybės.

Iki šiol maišų poreikį pavyko užtikrinti tik su užsienio valstybių pagalba. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, pusė milijono maišų atsiųsti iš Nyderlandų, 150 tūkst. iš Liuksemburgo, 200 tūkst. iš Belgijos ir 804 tūkst. iš Danijos. Pagalbos ketinama prašyti ir Lenkijoje.

„Jungtinis situacijų centras spręs, ar paklausą dar galime patenkinti vidaus rinkoje ar teks pirkti užsienyje“, – sakė atstovas.

Pastarosiomis dienomis paaiškėjo, kad vidinių rezervų nebepakaks, žemėse rezervai senka. Vien Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė į Saksonijos-Anhalto žemę pristatė apie milijoną smėlio maišų.

Šių metų potvynio mastai itin skiriasi nuo paskutinio potvynio 2002-iais, praminto amžiaus potvyniu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

05:12
30:48
22:16

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min