Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 10d. 09:37

Potvynis Bavarijos Degendorfe: tokių nuostolių miestas neregėjo

Potvynio nuniokotas Degendorfas
Scanpix nuotr. / Potvynio nuniokotas Degendorfas
Bavarijoje esančiam Degendorfo miestui ir apylinkėms, skaičiuojama, potvynis pridarė apie pusę milijardo eurų žalos. Rudi Dunojaus upės vandens vis dar apglėbę kai kurias apylinkių vietoves. Gyventojai savo namus gali pasiekti tik laivais, skelbia „Spiegel“.

Vokietis Gerhardas Saueris Degendorfo miesto Fišerdorfo, Žvejų kaimelio, rajone parduotuvę turėjo dešimt metų, tačiau potvynis viską sugadino. Masalą, įrangą, anot jo, viską reikės išmesti. Sode sudėtos krūvos atliekų, jis su kolegomis išvalė parduotuvę ir viską išnešė lauk.

G.Saueris skaičiuoja, kad potvynis pridarė apie 100-120 tūkst. eurų žalos. Draudimas žalos nekompensuos, Žvejų kaimelio rajono gyventojai įsikūrę ties pylimu, tad pretenzijų reikšti negali. Ar vyras ketina vėl atidaryti parduotuvę? Kol kas jis negali atsakyti, nes tiesiog nepajėgia galvoti. Čia vyrauja tyla.

Pusės milijardo nuostoliai

Degendorfo rajono administracija paskelbė pirmuosius potvynio padarytos žalos skaičius. Jie gigantiški. Manoma, kad suma sieks apie pusę milijardo eurų.

Scanpix nuotr./Potvynio nuniokotas Degendorfas
Scanpix nuotr./Potvynio nuniokotas Degendorfas

Potvynio vanduo, lyginant su aukščiausia riba, nuslūgo jau apie tris metrus. Visur plyti šiukšlės: stiklainiai, kalėdiniai papuošimai, šviestuvai, keksiukų kepimo formelės, kėdės, muzikiniai prietaisai, atrodo, tarsi visas turtas iš namų būtų išmestas į sodus.

Tie, kurie dar negali įeiti į savo namus, jaučia katastrofos mastus. Jie atsidūsta: gelbėti nelabai bėra ką. Daugelis tiesiog išeikvojo savo nervus.

Sekmadienį Degendorfe švietė saulė, buvo tvanku. Tris dienas vis prognozuotas lietus, gali būti, kad netrukus ir prapliups. Žmonės nekantrūs. Daugelis žmonių, evakuotų per potvynį, jau galėjo grįžti namo. Tačiau iš Fišerdorfo, Žvejų kaimelio rajono, vanduo nutekės dar negreitai.  Daugelyje vietų vis dar tvyro potvynis, kai kuriose vietose vanduo siekia 1,2 metro. Šią miesto dalį sausins speciali technika.

Dirba pastoviai

Autobusų stotelėse žmonės lūkuriuoja ne įprastų transporto priemonių, o valčių, kurie jas nugabentų namo. Jiems reikia apsišarvuoti kantrybe, upeiviai turi pagelbėti ir ugniagesiams bei kitų tarnybų darbuotojams.

Net ir patekus į valtį, ne ką geriau. Savą krantą žmonės pasiekia be nuotaikos ir blyškiais veidais. Pamažu atsiveria rekordinio potvynio mastai, žala yra milžiniška. Kai kurie žmonės verkia. Regione susitelkę pastoriai. Jie padeda žmonėms susidoroti su nepakeliamu sielvartu, o paguosti ne taip jau ir lengva.

Fišerdorfo, Žvejų kaimelio rajone, stovi apie 2 500 namų. Statybos inžinieriai ir elektrikai kiekvieną iš jų turi patikrinti individualiai.

Gelbėtojai dar negali išvykti iš regiono. Studentai per „Facebook“ subūrė savanorius. Pagalbos rankų vis dar trūksta, be čia atvykusių gelbėtojų, padėti išvalyti Degendorfo miestą pasisiūlė 2 500 žmonių.

Tarp žmonių įtampa itin didelė, ją kaitina neapibrėžtumas, amžinas laukimas ir nežinia, kada galės grįžti į savus namus. Kai kurie žmonės laikomi dingusiais be žinios.

Potvynis pražudė ir gyvūnus. Vandenyje galima pamatyti nuskendusias stirnas. Konteineriai prikrauti negyvų gyvūnų.

Patruliuoja kiaurą parą

Scanpix nuotr./Nuskendusi stirna
Scanpix nuotr./Nuskendusi stirna

Policija oficialiai apie plėšimus nekalba. Tačiau pastarosiomis dienomis incidentų būta. Vienoje gimnazijoje buvo apvogta kompiuterių klasė. Policija ir gelbėtojai patruliuoja dieną naktį.

Šiuo metu ant vandens budintiems gelbėtojams vadovauja Christophas Wolfas. Dar prieš tris dienas jis darbavosi Pasau, kitame nuo potvynio stipriai nukentėjusiame mieste. Ten, anot jo, žmonės prie potvynių pripratę. Jie žino, kad jis bus. Tačiau Degendorfe mastai daug didesni. „Žmonės čia to nesitikėjo“, – teigia jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Potvynis Vokietija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:15
01:05
01:09

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min