Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Požiūris: gėjus kariuomenėje

Homoseksualai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualai
Šaltinis: 15min
0
A A

Po to, kai vyriausiasis Jungtinių Valstijų kariuomenės vadas admirolas Mike'as Mullenas išsakė senatoriams savo poziciją, kad reiktų panaikinti draudimą homoseksualiems asmenims tarnauti kariuomenėje, oro pajėgų pilotas pulkininkas Victoras Fehrenbachas papasakojo BBC, ką šio draudimo panaikinimas jam reikštų.

Šiuo metu vyksta svarstymas dėl V.Fehrenbacho atleidimo iš kariuomenės dėl to, kad jis yra gėjus. Štai, ką BBC pasakojo vyras:

„2008 m. gegužę mano gyvenimas sustojo. 17 metų garbingai ir ištikimai tarnavau savo šaliai karinėse oro pajėgose. Penkis kartus kartu su kitais kariais buvau dislokuotas užsienio valstybėse, dalyvavau septyniuose dideliuose mūšiuose. Kariuomenėje buvau vertinamas ir sugebėjau pakilti iki pulkininko rango. Be to, aš visada laikiausi korupcinės ir bejausmės kariuomenės „neklausk, nesakyk“ politikos (karių seksualumas netikrinamas, tačiau jei karys pats paskelbia esąs homoseksualus, jis pašalinamas iš kariuomenės – 15min.lt) . Žaidžiau pagal taisykles. Apie savo asmeninį gyvenimą nekalbėjau net su savo šeima. Viso to pabaiga – buvau „išspirtas“ iš kariuomenės ir nusiųstas pas kariuomenės vadovybę.

2008 m. rugsėjį gavau pranešimą, kad ketinu būti atleistas už tai, kad esu gėjus. 2009 m. balandį stojau prieš kariuomenės „kolegiją“ (labiau primenančią šių dienų raganų teismą), rekomendavusią mano „garbingą“ atleidimą. Stovėdamas prieš ją išgirdau, kad tai, jog tęsiu tarnybą kariuomenėje,  yra „žalinga gerai tvarkai, disciplinai ir moralei“.

Po šio metus trukusio košmaro nebeturėjau ko prarasti – jie atėmė iš manęs darbą, mano gyvenimo būdą, mano karjerą, pensiją, bet aš padariau išvadą, kad jie niekada negalėtų atimti iš manęs mano garbės ir mano suvokimo apie tai, kas yra gera, o kas yra bloga.

Todėl nusprendžiau netylėti ir prabilti apie tai žiniasklaidai. Pamaniau, kad jei papasakosiu savo istoriją, galbūt pagaliau bus pakeistas įstatymas. Per visą šį laiką, net po to, kai viešai pasisakiau spaudoje, tęsiau tarnybą karinėse oro pajėgose,  tame pačiame divizione. Ir nepadariau jokios neigiamos įtakos nei gerai tvarkai, nei disciplinai, nei moralei.

Praėjus beveik metams prezidentas Barackas Obama įgyvendino savo pažadą užbaigti šią diskriminaciją 2010 m. Per pastaruosius mėnesius ir ypač pastarąsias savaites girdėjau, kaip diskriminacinės politikos gėjų atžvilgiu atstovai šią politiką pateisino teiginiais, neturinčiais jokio rimto pagrindo, mokslininkų įrodymų ar pan. Vienas iš jų argumentų yra tai, kad „ši politika pasiteisina“. Kitas: „Šiuo metu ne laikas kažką keisti, kai šalis įsitraukusi į du karus“.

Bet juk šis įstatymas prieštarauja Konstitucijai. Konstitucijoje įtvirtintai privatumo teisei. Pritariu prezidentui B.Obamai, gynybos sekretoriui Robertui Geitsui ir admirolui M.Mullenui. Aš pritariu jų raginimams panaikinti įstatymą, draudžiantį gėjams tarnauti kariuomenėje.

Esu nusiteikęs optimistiškai ir tikiu, kad greitai sulauksime teisingumo.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min