Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 14d. 19:46 , atnaujinta: 2012 sausio 14d. 23:50

Prabilo nuskendusio „XXI amžiaus Titaniku“ vadinamo laivo „Costa Concordia“ kapitonas

Kruizinio laivo „Costa Concordia“ tragedija
„Scanpix“ nuotr. / Kruizinio laivo „Costa Concordia“ tragedija

Sausio 13-osios, penktadienio, vakarą prie Italijos Džiljo salos užplaukęs ant seklumos ėmė skęsti didžiausias šios šalies kruizinis laivas „Costa Concordia“. Tuo metu dauguma keleivių mėgavosi jaukia vakariene trylikoje laivo-milžino barų ir penkiuose restoranuose.

Istorijos pradžia: laivas atsitrenkė į povandeninę uolą

Esate keliavę kruiziniu laivu „Costa Concordia“? Siųskite įspūdžius ir nuotraukas 15min@15min.lt.

Smūgio metu trys keleiviai įkrito į vandenį ir nuskendo. Laivo dugne pramušta didžiulė 70 m ilgio ir 2 m pločio skylė. Pro ją didele srove pradėjo veržtis vanduo, laivas pakrypo ant dešinio šono ir pamažu pradėjo skęsti.

Aiškėja prieštaringos įvykio aplinkybės. Pranešama, kad uolos, ant kurių visai šalia kranto užplaukė laineris, nebuvo pažymėtos jūrlapiuose. Nors pats laivo kelias buvo puikiai žinomas kapitonui.

Apie tai TV kanalui Tgcom24 pasakojo pats nuskendusio laivo kapitonas Franco Schettino.

Laivas plaukė pagal kursą?

Interviu kapitonas sutiko duoti po apklausos Džiljo saloje. Apklausos metu kapitonas stengėsi surikiuoti į vieną chronologinę eilę tragiškos nakties įvykius.

Kapitonas Franco Schettino pareiškė, kad nuo kurso jo laivas nukrypęs nebuvo.

Laivo savininkės kompanijos Costa Crociere atstovai taip pat tvirtino, kad laivas judėjo įprastu kursu, praneša AP. Kompanijos direktorius Gianni Onorato pažymėjo, kad šiuo maršrutu iš Čivitavekijos į Savoną laivas plaukiojo kiekvieną savaitę. O patyręs kapitonas turi 11 metų darbo stažą.

CNN duomenimis, žuvo trys žmonės: du keleiviai prancūzai ir vienas įgulos narys, kilęs iš Peru. Iš viso, kartu su įgula, laivu plaukė 4234 žmonės. Daugelį jų pavyko operatyviai evakuoti sraigtasparniais ir pakrantės apsaugos laivais. Naujausiais duomenimis, sužeisti 67 keleiviai, be žinios dingo 70.

Laivo likimas neaiškus

Šeštadienio vakarą beveik visas laivo korpusas jau buvo paniręs po vandeniu, paviršiuje matėsi tik nedidelė jo dalis. Kol kas neaišku, kaip bus elgiamasi su laivu-skenduoliu, panirusiu į vandenį narų mėgiamuose vandenyse. Vietos valdžia įspėja, kad į Viduržemio jūrą gali išsilieti degalai. Todėl nepataria artintis pernelyg arti nuskendusio lainerio.

Papildyta 22.10 val. Laivo kapitonas sulaikytas

Agentūra ANSA praneša, kad Italijos policija prokuratūros prašymu šeštadienį sulaikė laivo kapitoną tolesnei apklausai. Jis ir toliau laikosi versijos, kad plaukė nustatytu kursu.

Tuo pat metu pradėta ir kitų ekipažo narių apklausa.

Papildyta 23.50 val. Naujausiais duomenimis, katastrofos metu žuvo 3 žmonės. Sužeisti 79, o 40 dingo be žinios. Paieškos tęsiamos.

VIDEO: First video: Luxury Costa Concordia cruise ship runs aground

VIDEO: Sonia Gallego reports on the Costa Concordia accident

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min