Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 17:35

Pradedama prisiekusiųjų atranka Bostono maratono sprogdintojo byloje

Vienas iš Bostono maratono sprogdintojų Džocharas Carnajevas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vienas iš Bostono maratono sprogdintojų Džocharas Carnajevas
JAV teismas pradėjo prisiekusiųjų atranką Džocharo Carnajevo byloje, kuriame šis čečėnų kilmės jaunuolis kaltinamas prisidėjęs prie dvigubo sprogdinimo per Bostono maratoną 2013-ųjų balandžio 15 dieną, nusinešusio trijų žmonių gyvybes ir sužalojusio dar per 260.

Jeigu Dž.Carnajevas būtų pripažintas kaltu, prisiekusieji spręs, ar jam turėtų būti skirta mirties bausmė.

Ši byla, neįprasta tuo, jog federaliniai prokurorai reikalauja skirti kaltinamajam mirties bausmę, tikriausiai bus atidžiausiai stebima nuo tada, kai Timothy McVeigh buvo nuteistas myriop dėl 1995 metų sprogdinimo Oklahoma Sityje.

Dž.Carnajevo advokatai ištisus mėnesius bergždžiai stengėsi, kad ši byla būtų perkelta kitur, argumentuodami, kad Bostono prisiekusieji gali būti šališki, nes daug vietos gyventojų yra susiję su tragiškai pasibaigusiu maratonu. Jie lygino šį procesą su T.McVeigh byla, kuri taip pat buvo perkelta dėl panašių priežasčių.

Bandys vilkinti procesą?

Tikimasi, kad prisiekusiųjų atranka truks kelias savaites, nes šiam procesui daug dėmesio skiria žiniasklaida. Atranka taip pat gali užsitęsti, jeigu potencialūs prisiekusieji išsakytų nepritarimą mirties bausmei.

Kai kurie teisės ekspertai sako, kad Dž.Carnajevo advokatai, žinodami, kad prieš jų klientą yra surinkta svarių įrodymų, sutelks pastangas į svarstymus dėl bausmės paskyrimo, kai jie galėtų pateikti kaltę švelninančių įrodymų, dėl kurių jaunuolis galbūt nebūtų pasiųstas į mirtininkų kamerą.

Prokurorai sako, kad 21 metų Džocharas ir jo brolis Tamerlanas Carnajevas, apie dešimtmetį gyvenę Jungtinėse Valstijose, įvykdė tuos sprogdinimus keršydami dėl JAV karinių veiksmų musulmoniškose šalyse. Broliai taip pat kaltinami nužudę vieną Masačusetso technologijų instituto policijos pareigūną per vėliau įvykusį incidentą. 26 metų Tamerlanas žuvo per susišaudymą su policija, praėjus kelioms dienoms po sprogdinimų prie Bostono maratono finišo linijos.

Džocharas buvo sučiuptas vėliau tą pačią dieną – sužeistas ir kruvinas, pasislėpęs kateryje, laikytame Bostono priemiesčio Votertauno gyventojo galiniame kieme. Prokurorai sako, kad jis išdėstė brolių išpuolio motyvus užrašuose, kurie buvo rasti katerio viduje: „JAV vyriausybė žudo mūsų nekaltus civilius“ ir „Mes, musulmonai, esame vienas kūnas; (jei) pakenki vienam, pakenki mums visiems.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:19
08:07
02:04

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min