Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Praėjus 100 dienų po MH370 lainerio dingimo Malaizija žada tęsti paieškas

Dingusio lėktuvo paieškos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dingusio lėktuvo paieškos
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Malaizijos vyriausybė pirmadienį pažadėjo „nenurimti“, kol bus rastas dingęs oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH370 lėktuvas, tačiau praėjus 100 dienų po to incidento keleivių artimieji sakė norintys sulaukti atsakymų, o ne daugiau pažadų.

Tas laineris, kuriame buvo 239 keleiviai ir įgulos nariai, dingo kovo 8 dieną. Šis mįslingas incidentas sukrėtė pasaulį ir atnešė sielvartą dingusių žmonių artimiesiems, kurie iki šiol nežino jų likimo.

„Praėjus 100 dienų po to, kai dingo MH370, jo netektis tebėra skausminga tuštuma visų malaiziečių ir viso pasaulio žmonių širdyse“, – sakoma susisiekimo ministro Hishammuddino Husseino pranešime.

Praėjus 100 dienų po to, kai dingo MH370, jo netektis tebėra skausminga tuštuma visų malaiziečių ir viso pasaulio žmonių širdyse, – sakoma susisiekimo ministro H.Husseino pranešime.

„Negalime nurimti ir nenurimsime, kol MH370 bus surastas“, – pabrėžė jis.

Šeštadienį Malaizijos premjeras Najibas Razakas parašė socialiniame tinkle „Twitter“, kad lėktuvo dingimo šimtadienio proga turėtų būti „prisimenami buvusieji lėktuve ir jų šeimos. Malaizija tebėra įsipareigojusi tęsti paieškas“.

Neretai į skandalus įsivelianti Malaizijos vyriausybė tapo sielvartaujančių artimųjų įniršio taikiniu dėl informacijos stygiaus. Dėl mįslingų to incidento aplinkybių kai kurios šeimos kaltino vyriausybę pastangomis nuslėpti tiesą.

Stephenas Wangas, kurio 57 metų motina skrido tuo lėktuvu, naujausius Malaizijos pažadus vertina skeptiškai.

„Malaizija iš pat pradžių sakė, kad uoliai stengsis surasti lėktuvą, bet dabar jie nepažengė toliau nuo tos padėties, kuri buvo pradžioje. Jeigu jie toliau naudos šį „uolaus darbo“ metodą, tuomet nėra daug vilties“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Laineris „Boeing 777“ dingo pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną. Nebuvo rasta jokių šio lėktuvo pėdsakų, nors atokiame Indijos vandenyno rajone, kuriame, Malaizijos nuomone, galėjo nukristi laineris, vyko intensyvios paieškos, vadovaujamos Australijos.

Spėliojama, kad šio incidento priežastimi galėjo tapti lainerio užgrobimas, piloto veiksmai arba mechaninis gedimas.

Tačiau neradus jokių nuolaužų arba kokių nors kitų įrodymų, MH370 dingimas išlieka viena iš didžiausių civilinės aviacijos mįslių – ir maža vilčių, kad vandenyno platybėse bus rasta kokių nors tvirtų įrodymų.

Hishammuddinas Husseinas sakė, kad Malaizija „negali apleisti ir neapleis“ tuo laineriu skridusių žmonių artimųjų, taip pat padėkojo Australijai, Kinijai, JAV ir Pietryčių Azijos šalims už jų pagalbą paieškose, kurios iki šiol liko bergždžios.

Jau 57 metus Malaizijai vadovaujantis režimas neigia slepiantis informaciją.

Tačiau vyriausybė šykšti komentarų apie to mįslingo įvykio tyrimus, taip pat nepateikė jokių prognozių, kada galėtų būti paskelbtos kokios nors išvados.

Skeptiškai nusiteikusios MH370 keleivių ir įgulos narių artimųjų šeimos anksčiau šį mėnesį paskelbė sieksiančios surinkti 5 mln. JAV dolerių premijai, kuri būtų išmokėta bet kuriam informuotam asmeniui, kuris galėtų pasidalyti turimomis žiniomis.

Sekmadienį apie 20 artimųjų, vilkinčių marškinėlius su užrašu „Melskitės už MH370“, meldėsi ir degino smilkalus per atminimo ceremoniją vienoje budistų šventykloje Pekine, žymėjusią lėktuvo dingimo šimtadienį. Kai kurie dalyviai neslėpė ašarų.

Du trečdaliai iš 227 to lainerio keleivių buvo Kinijos piliečiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min