2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Praėjus dvejiems metams po JAV Kapitolijaus šturmo, policija vis dar ieško 350 įtariamųjų

Praėjus dvejiems metams po prezidento Donaldo Trumpo šalininkų smurtinio išpuolio prieš JAV Kapitolijų, teisingumo pareigūnai suėmė 950 įtariamųjų, tačiau ieško dar 350, trečiadienį pranešė Teisingumo departamentas.
Kapitolijaus šturmas
Kapitolijaus šturmas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Federalinis tyrimų biuras (FTB) taip pat vis dar bando išsiaiškinti, kas 2021 metų sausio 6 dienos išvakarėse netoli Kongreso esančiuose partijų biuruose padėjo dvi vamzdines bombas.

Pareigūnai padidino atlygį už informaciją apie atsakingus asmenis dėl vamzdinių bombų nuo 100 000 iki 500 000 JAV dolerių (nuo maždaug 94 350 iki 472 000 eurų), teigdami, kad bombos buvo veikiančios ir sprogusios galėjo ką nors nužudyti.

„Mūsų darbas dar toli gražu nesibaigė“, – sakė generalinis prokuroras Merrickas Garlandas, likus dviem dienoms iki metinių.

„Mes ir toliau esame pasiryžę užtikrinti, kad už sausio 6 dieną įvykdytą išpuolį prieš mūsų demokratiją atsakingi asmenys būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė jis.

2021 metų sausio 6 dieną šimtai D.Trumpo šalininkų įsiveržė į Kapitolijų, paskatinti ugningos paties tuometinio prezidento retorikos, kurioje jis ragino sustabdyti Kongreso sesiją, per kurią rinkimų nugalėtoju buvo tvirtinamas Joe Bidenas.

Daugelis užpuolė pastatą saugojusius policininkus, o kai kurie padarė žalos pastato viduje ir pavogė daiktus, įskaitant tuometinės parlamento pirmininkės Nancy Pelosi nešiojamąjį kompiuterį.

Nuo tada šimtai žmonių buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn per vieną didžiausių ir plačiausių FTB kada nors vykdytų tyrimų.

Teisingumo departamentas teigia, kad iš 950 kaltinamųjų 484 pripažino savo kaltę dėl nusikalstamų veikų, tokių kaip trukdymas Kongresui, policijos užpuolimas, arba nusižengimų, tokių kaip neteisėtas patekimas į pastatą.

Iš jų 351 buvo nuteistas, beveik 200 iš jų buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės iki 10 metų.

Kol kas didžiausią atgarsį sukėlusioje su 2021-ųjų sausio 6 dienos įvykiais susijusioje byloje du kraštutinių dešiniųjų sukarinto judėjimo „Oath Keepers“ lyderiai buvo pripažinti kaltais dėl piktavališko sąmokslo.

Jiems dar nebuvo paskirtos bausmės, tačiau jiems gresia iki 20 metų kalėjimo.

Teisingumo departamentas pareiškė, kad prašo visuomenės pagalbos nustatant ir surandant 350 įtariamųjų, ir nurodė, kad bylos bus nagrinėjamos ir šiemet.

Šie skaičiai neapima Teisingumo departamento atliekamo tyrimo prieš D.Trumpą ir kitus asmenis, įskaitant galimai jo vyriausiuosius padėjėjus, kurie įtariami skatinę ir kurstę smurtą.

D.Trumpas vėl paskelbė, kad kandidatuos į prezidento postą, o šis tyrimas pateko į politiškai nepriklausomo specialiojo patarėjo rankas ir neaišku, kada bus baigtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min