Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 21d. 23:12

Praėjusiais metais 15-metė įveikė kraujo vėžį, tačiau šį mėnesį mirė nuo koronaviruso

Koronavirusas JAV
„Scanpix“ nuotr. / Koronavirusas JAV

Alexa Rose Veit buvo ištverminga kovotoja. 15-metė mergina iš Kentukio valstijos (JAV) gimė su Dauno sindromu, prieš metus jai pavyko įveikti kraujo vėžį, tačiau merginos gyvybę nusinešė koronavirusas, rašo CNN.

2019 metais Alexai buvo diagnozuota leukemija (kraujo vėžys), tačiau jau po keletos savaičių gydymo, vėžys atsitraukė.

„30-ąją gydymo plano, kuris turėjo trukti dvejus metus, dieną vėžys jau buvo atsitraukęs. Ji tiesiog buvo tokio tipo žmogus – jei ką užsibrėždavo, niekas negalėdavo jos sustabdyti“, – per spaudos konferenciją pasakojo Kentukio gubernatorius Andy Beshear'as, apie merginos gyvenimą pasakojęs su tėvų sutikimu.

Alexa nuo koronaviruso mirė lapkričio 15 dieną.

Pirmuosius simptomus mergina pajuto Helovino savaitę, mama atskubėjo pasiimti jos iš mokyklos. Neilgai trukus „Covid-19“ buvo diagnozuota joms abiems.

Dėl sunkesnių simptomų, jos mamai prireikė hospitalizacijos ir plaučių ventiliavimo, Alexos simptomai buvo kur kas lengvesni, tad jai buvo leista likti namie. Po poros dienų koronavirusu susirgo ir merginos seneliai, jie taip pat buvo išvežti į ligoninę.

Pasak Traviso Holderio, Ballardo apygardos ekstremaliųjų situacijų valdymo direktoriaus, netrukus suprastėjo ir Alexos būklė, merginai išsivystė plaučių uždegimas, tad ji taip pat buvo paguldyta į ligoninę.

Alexa buvo nuskraidinta į Nešvilį, kad ją prižiūrėtų jos gydytojai, o šalia budėjo vyresnioji jos sesuo, taip pat neseniai pasveikusi po koronaviruso. Alexos sveikata vis blogėjo, tad netrukus ji buvo prijungta prie plaučių ventiliavimo aparato.

Lapkričio 15-ąją, praėjus vos dienai po to, kai jos motina buvo paleista iš Kentukio ligoninės ir skubėjo aplankyti savo dukters, Alexa mirė.

Draugai apie Alexą pasakoja kaip apie energija trykštančią merginą, turėjusią „tokią šypseną, kuri nuotaiką pakeldavo kiekvienam“.

„Alexa buvo Ballardo memorialinės vidurinės mokyklos mokinė, choro narė, aktyvi savo bažnyčios jaunimo grupės narė ir ji visada mėgavosi laiku su šeima ir draugais“, – „Facebook“ įraše rašė Travisas Holderis.

„Alexa buvo ir yra gražus Dievo vaikas, ir aš žinau asmenų, kurie į ją lygiavosi, asmenų, kurių vaikai į ją lygiavosi, – sakė gubernatorius. – Dėl jos teikiamo pozityvumo ir entuziazmo. Tai didžiulė netektis vietos bendruomenei“.

Gubernatorius, šią savaitę paskelbęs apie naujas priemones valstijoje, padedančias pažaboti viruso plitimą, ketvirtadienį teigė, kad Kentukyje nustatoma daugiausia „Covid-19“ atvejų nei bet kada iki šiol.

„Tie, kurie pažinojo Alexą, paprašė, kad padėtume skleisti žinią ir padėti žmonėms geriau suvokti, koks mirtinas yra šis virusas ir kaip svarbu laikytis galiojančių gairių. Šiandien ir kiekvieną dieną dėvėsiu savo kaukę dėl Alexos, tikiuosi, taip darysite ir jūs“, – spaudos konferencijoje sakė Kentukio gubernatorius Andy Beshear'as.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min