Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 25d. 14:19

Prancūzai ruošiasi masiniam streikui

Prancūzai savo protestais pagarsėję visame pasaulyje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prancūzai savo masinėmis protesto akcijomis pagarsėję visame pasaulyje.

Prancūzijos profesinės sąjungos paragino žmones sausio 29 dieną prisijungti prie masinio streiko. Laikraščio „Parisien“ atlikta apklausa rodo, kad tokiam streikui pritaria 70 procentų apklaustųjų.

Tikimasi, kad prie protesto akcijos prisijungs visų sričių atstovai – darbininkai, transporto sistemos darbuotojai, medikai, mokytojai, oro kompanijų darbuotojai ir net dalis operatorių, dirbančių Paryžiaus biržoje. Pasak analitikų, šis protestas bus pirmas tokio masto „socialinis demaršas“ nuo tada, kai į valdžią atėjo prezidentas Nicolas Sarkozy.

Labiausiai žmonės nepatenkinti tuo, kad šalyje sparčiai auga nedarbas ir krenta perkamoji galia. Todėl profesinės sąjungos reikalauja, kad valdžia nedelsdama imtųsi priemonių nedarbui mažinti, didintų atlyginimus ir keltų nacionalinę ekonomiką.

N.Sarkozy administracija pripažįsta, kad profesinių sąjungų nepasitenkinimas visiškai teisėtas. „Auga nedarbas, pramonė nusilpusi. Krizė palietė skirtingus sektorius, pradedant automobilių pramone. Natūralu, kad tai neramina žmones“, – pareiškė prezidento administracijos atstovas.

Prancūzijos ekonomikos ekspertai tikina, kad šalis iš ekonomikos krizės turėtų pradėti lipti 2009-ųjų gale – 2010-ųjų pradžioje. Teigiama, kad Prancūzijos Vyriausybė iki to laiko mėgins mažinti nedarbą stengdamasi pritraukti investicijas ir pradės rengtis būsimiems projektams, nes „anksčiau ar vėliau padėtis pagerės“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min