Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 26d. 16:20

Prancūzija ir Ispanija į audrų nusiaubtus regionus pasiuntė kariuomenę (nuotraukos)

Vėtros Prancūzijoje pridarė žalos: išvartė medžius, paliko žmones be elektros.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vėtros Prancūzijoje pridarė žalos: išvartė medžius, paliko žmones be elektros.

Prancūzija ir Ispanija pirmadienį pasiuntė karius, padėsiančius didelio masto atstatymo darbams, pradėtiems po Europos pietus nusiaubusių smarkių audrų, palikusių be elektros tūkstančius žmonių ir pareikalavusių 25 žmonių gyvybių.

Gedintys žmonės susirinko Ispanijos šiaurės rytiniame Sant Boi de Ljobregato mieste į keturių jaunuolių laidotuves, kurie savaitgalį žuvo vėtrai sugriovus dalį sporto salės.

Per pietvakarių Prancūziją ir šiaurinę Ispaniją šeštadienį praūžus stipriausioms per pastarąjį dešimtmetį audroms, tūkstančiai darbininkų triūsė abiejose šalyse, taisydami elektros linijas, kelius ir geležinkelius bei šalindami išvartytus medžius.

Vėtros sekmadienį nusirito per Viduržemio jūrą ir užklupo Italiją, kurioje jūros banga nubloškė ir mirtinai trenkė į akmenis vieną moterį, kuri vaikštinėjo paplūdimyje netoli šalies pietuose esančio Neapolio miesto.

Smarkios liūtys taip pat sukėlė purvo nuošliaužą, užliejusią svarbų greitkelį į pietus nuo Neapolio. Pasak gelbėtojų, per šį incidentą žuvo du žmonės ir penki buvo sužeisti, nors anksčiau buvo paskelbta kad žuvo trys asmenys.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy sekmadienį aplankė stichijos nuniokotą regioną ir sakė, kad šįkart gelbėtojai reagavo daug geriau negu 1999 metais, kai per audras žuvo daug žmonių ir buvo išvartyta milijonai medžių.

Prancūzijos pietvakariniuose Akvitanijos, Pietų-Pirėnų ir Langedoko-Rusijono regionuose vėtra be elektros paliko 1,7 mln. namų, o pirmadienio rytą elektros dar neturėjo 680 tūkst. būstų.

„Trys tūkstančiai darbuotojų iš visos Prancūzijos, kuriems padėjo specializuotos kompanijos ir elektrikų komandos iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Portugalijos, buvo mobilizuoti vėl prijungti prie tinklo vartotojus“, – nurodė elektros tinklų kompanija ERDF.

Į audrų nuniokotus regionus sekmadienį buvo pasiųsta 300, o pirmadienį - dar 650 karių.

Telekomunikacijų bendrovė „France Telecom“ taip pat pranešė pasiuntusi 3 000 techninių darbuotojų, kurie turės atkurti fiksuotąjį ir mobilųjį ryšį 200 tūkst. klientų.

Pirmadienį daugelis geležinkelių tebebuvo užblokuoti, tačiau jau veikė linija, jungianti Bordo ir Paryžių. Prancūzijos valstybinė geležinkelių bendrovė SNCF sakė pasiuntusi apie 1 000 darbuotojų, kurie turi pašalinti nuvirtusius medžius ir sutaisyti elektros linijas.

Ispanijoje, kurioje pirmadienį prognozuojama daugiau vėtrų, kariai taip pat padeda atlikti valymo darbus ir atkurti elektros tiekimą maždaug 50 tūkst. namų. Ispanijos ugniagesiai tebekovoja su dviem miškų gaisrais, kuriuos sukėlė iš vėtros apgadintų elektros linijų žyrančios kibirkštys. Sekmadienį ugniagesiai numalšino trečia didelį miško gaisrą.

Prancūzijoje audra pasiglemžė aštuonių žmonių gyvybes. Keturi žmonės per du atskirus incidentus mirė apsinuodiję elektros generatorių, kurie buvo įjungti dingus elektrai, išmestomis smalkėmis.

Prancūzijos Landų departamente du vairuotojai žuvo ant automobilių nuvirtus medžiams, o vėtros nešamos nuolaužos prie namų užmušė 78 metų vyriškį. Žirondos departamente viena 73 moteris mirė, kai dingus elektrai išsijungė jos kvėpavimo aparatas.

Daugiausiai gyvybių audra pareikalavo Ispanijoje. Keturi vaikai žuvo netoli Barselonos esančiame mieste, kai vėtra, kurios vėjo greitis kai kur viršijo 180 kilometrų per valandą, nugriovė dalį sporto salės stogo ir sienos.

Pirmadienį Ispanijoje buvo pranešta apie dar dvi žūtis: du žmonės buvo rasti negyvi šiaurės vakarų Galisijos regione. Pasak pareigūnų, jie, kaip manoma, mirė apsinuodiję smalkėmis, kai nutrukus elektrai bandė šildyti generatoriumi.

Iš viso Ispanijoje žuvo 14 žmonių. Vieną moterį užgriuvo siena, o kitą užmušė vėjo nublokštos durys. Taip pat žuvo vienas eismą reguliavęs policijos seržantas, kurį prispaudė nuvirtęs medis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min