Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 08, 00:00

Prancūzija pratęsė susisiekimo su Britanija apribojimus, plintant mutavusiam koronavirusui

Prancūzija paliks galioti „iki tolesnio pranešimo“ suvaržymus kelionėms į Jungtinę Karalystę ir iš jos, ketvirtadienį pranešė premjeras Jeanas Castexas, šalyje patvirtinus mutavusio koronaviruso, pastaruoju metu išplitusio Britanijoje, du židinius.
Keltas tarp Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos
Keltas tarp Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos / „Scanpix“/AP nuotr.

Prancūzija uždarė sieną su Britanija gruodžio 20 dieną, Londonui paskelbus apie atrastą naują pandeminio koronaviruso atmainą, laikomą daug užkrečiamesne, bet pagal patogeniškumą tikriausiai nedaug tesiskiriančią nuo iki šiol plitusių atmainų.

Dabar ši tvarka „bus pratęsta iki atskiro pranešimo“, nurodė J.Castexas.

Per sieną bus praleidžiami tik tam tikrų kategorijų keliautojai, įskaitant sunkvežimių vairuotojus – su sąlyga, kad jie pateiks PCR (polimerazės grandininės reakcijos) COVID-19 testo neigiamų rezultatų pažymą. Testas turi būti atliktas ne per ilgesnį kaip trijų dienų laikotarpį iki pažymos pateikimo.

Anksčiau ketvirtadienį Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šalyje aptikti du „britiškojo“ mutavusio koronaviruso židiniai.

Židiniai buvo aptikti Prancūzijos vakariniame Bretanės regione ir Paryžiaus regione, nurodoma ministerijos pareiškime.

Ten pat pažymima, kad Prancūzijoje iš viso patvirtinta 19 užsikrėtimo naujos atmainos virusu atvejų, taip pat trys atvejai, kai žmonės užsikrėtė kitos atmainos koronavirusu, pirmąkart aptiktu Pietų Afrikoje.

Prancūzijoje trečiadienį buvo nustatyta 25 379 nauji užsikrėtimo atvejai, o ankstesnę dieną – 20 489 atvejai.

Šalyje nuo COVID-19 iš viso mirė 66 565 žmonės, nurodo sveikatos apsaugos pareigūnai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min