Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzija suteikė prieglobstį „Femen“ aktyvistei Inai Ševčenko

Ina Ševčenko
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ina Ševčenko per protesto akciją Vatikane
Šaltinis: BNS
0
A A

Radikalios feministinės grupės „Femen“, kurios narės protestuoja išsirengusios iki pusės, Prancūzijos skyriaus lyderė, ukrainietė Ina Ševčenko, pirmadienį sakė, kad Paryžius patenkino jos prašymą suteikti jai politinį prieglobstį.

I.Ševčenko AFP sakė, kad gavo Prancūzijos pabėgėlių agentūros OFPRA pranešimą, jog jos prašymas buvo patenkintas remiantis nuogąstavimais, kad Ukrainoje jai grėstų baudžiamasis persekiojimas dėl jos politinės veiklos.

23 metų I.Ševčenko taip pat sakė, kad padarė „strateginį“ sprendimą pasirinkti prašyti politinio prieglobsčio Prancūzijoje. „Kad plėtotume judėjimą, mums reikia vietos, mums reikia šalies“, – paaiškino ji.

OFPRA atsisakė komentuoti ir nurodė, kad informacija apie prašymus suteikti politinį prieglobstį yra konfidenciali. Tačiau OFPRA dokumentuose, kuriuos matė AFP, sakoma, kad sprendimas suteikti I.Ševčenko prieglobstį buvo priimtas balandžio 9 dieną.

I.Ševčenko sako, kad baiminasi baudžiamojo persekiojimo Ukrainoje po to, kai nupjovė didelį medinį kryžių, stovėjusį Kijevo centre.

Ta akcija buvo siekiama paremti rusų grupę „Pussy Riot“, kurios narės pernai buvo nuteistos kalėti už „pankų maldą“ – protestą prieš prezidento Vladimiro Putino glaudžius ryšius su Rusijos Ortodoksų Bažnyčia.

I.Ševčenko prašymą suteikti jai politinį prieglobstį pateikė pernai rugpjūtį su turistine viza atvykusi į Prancūziją. Vėliau ji Paryžiuje įsteigė „rengimo centrą“ "Femen" aktyvistėms, grupė Prancūzijos sostinėje jau surengė virtinę protestų.

2008 metais Ukrainoje įsteigta „Femen“ skelbiasi esanti „radikalia feministine“ grupe. Jos narės garsėja tuo, kad išsirengdamos iki pusės protestuoja prieš seksualinį moterų išnaudojimą, seksizmą ir religines institucijas.

Grupės protestai sukėlė daug prieštaringų vertinimų, tarp jų – Tunise, kur trys europietės buvo pasiųstos į kalėjimą už krūtų apnuoginimą viešoje vietoje, per protestą pareiškiant paramą vienai sulaikytai „Femen“ aktyvistei tunisietei.

Praėjusio mėnesio pabaigoje ta trijulė buvo paleista iš kalėjimo ir grįžo į Paryžių, kai atsiprašė už savo veiksmus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min