Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzija tiria įtariamą teroristinį sprogdinimą Dakaro ralyje

Prancūzijos prokurorai antradienį pranešė pradėję įtariamo teroristinio išpuolio tyrimą po gruodžio 30-ąją Saudo Arabijoje įvykusio sprogimo, per kurį buvo apgadintas vienas Dakaro ralyje dalyvaujantis automobilis ir buvo sunkiai sužeistas vairuotojas prancūzas.
Laisvydas Kancius, rytas prieš startą Dakaro bivake
Dakaro ralis / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

„Pradėtas pirminis tyrimas dėl mėginimo nužudyti keletą žmonių, siejamo su teroristine grupuote'", – sakoma nacionalinės kovos su terorizmu tarnybos prokurorų pranešime.

Ten pat nurodoma, kad numanomo sprogdinimo taikiniu tapusiame automobilyje buvę visi penki žmonės, įskaitant vairuotoją, yra Prancūzijos piliečiai.

Prokurorai nepateikė išsamesnių detalių apie sprogdinimą Džidoje. Vairuotojui Philippe'ui Boutronui buvo sunkiai sužalotos kojos; jis buvo operuotas Saudo Arabijoje, o paskui pargabentas į Prancūzijoje.

Organizatoriai sakė, kad šis incidentas su lenktynėmis nesusijęs. Saudo Arabijos tarnybos užsiminė, kad sprogimas nesiejamas su jokiais nusikalstamais veiksmais.

Tačiau Prancūzijos užsienio reikalų ministerija vėliau pakeitė savo rekomendaciją dėl lankymosi Saudo Arabijoje, o toks žingsnis atrodo prieštaraujantis tiek Saudo Arabijos tarnybų, tiek ralio organizatorių pareiškimams.

„Raginame laikytis didžiausio budrumo – saugumo pavojus“, – po sprogimo buvo paskelbta URM tinklalapyje.

„Saudo Arabijos tarnybos tiria, kad nustatytų sprogimo priežastį. Nusikalstamo akto galimybė neatmetama“, – pridūrė ministerija.

Garsiosios lenktynės, anksčiau vadintos Paryžiaus–Dakaro raliu, kadaise prasidėdavo Prancūzijos sostinėje ir baigdavosi Senegalo sostinėje Dakare.

Tačiau dėl grėsmių saugumui Šiaurės Afrikoje nuo 2009 metų šios lenktynės buvo rengiamos Pietų Amerikoje, o nuo 2020 metų – Saudo Arabijoje.

Šių metų ralio paskutinis etapas vyks sausio 14 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius