Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 12d. 11:00 , atnaujinta: 2015 sausio 12d. 14:59

Prancūzija mobilizuoja 15 tūkstančių saugumo pajėgų narių saugumui sustiprinti

Prancūzijos policija
AFP/Scanpix nuotr. / Prancūzijos policija

Prancūzija dislokuos 15 tūkstančių policijos ir saugumo pajėgų narių „opių“ šalies vietų ir žydų mokyklų saugumui sustiprinti po virtinės teroro atakų, per kurias žuvo 17 žmonių, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Gynybos ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas sakė, kad 10 tūkstančių karių bus mobilizuota nuo antradienio vakaro saugoti „opių vietų visoje šalyje“, atsižvelgiant į „grėsmių Prancūzijoje“ mastą.

Prancūzijos pareigūnai pirmadienį jau pasiuntė 5 tūkstančių saugumo pajėgų narių ir policininkų saugoti 717 žydų objektų ir mokyklų.

Naujas saugumo priemones ministras atskleidė po neeilinio pasitarimo, sušaukto prezidento Francois Hollande'o, vyriausybei dedant pastangas užkirsti kelią naujiems išpuoliams po kruviniausių atakų Prancūzijoje per pastaruosius 50 metų.

„Tai pirmas kartas, kai mūsų kariai yra mobilizuojami tokiu mastu mūsų pačių žemėje“, – sakė ministras, pridurdamas, kad nenorėtų konkrečiai įvardinti sustiprintai saugomų vietų.

Pasak J.-Y.Le Driano, „dėl mūsų pajėgų greito reagavimo ir profesionalumo“ mobilizacija vyksta sėkmingai.

Beveik 5 000 policininkų bus pasiųsti saugoti žydų mokyklų

Prancūzija pasiųs beveik 5 000 saugumo pajėgų narių ir policininkų saugoti 700 žydų mokyklų visoje šalyje, pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministras, reaguojant į praeitą savaitę įvykdytas teroro atakas, iš kurių viena buvo nutaikyta prieš košerinio maisto parduotuvę Paryžiuje.

Ministras Bernard'as Cazeneuve'as sakė, kad kariai taip pat bus pasiųsti į pagalbą saugumo pajėgoms, sakydamas kalbą tėvams vienoje žydų mokykloje į pietus nuo Paryžiaus, netoli kurios vienas islamo ekstremistas praeitą ketvirtadienį nušovė policininkę, tapusia viena iš 17 žmonių, žuvusių per tris kruvino smurto paženklintas dienas.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu padėkojo Prancūzijos lyderiams už labai tvirtą poziciją ir pastangas kovoje su nauja antisemitizmo ir terorizmo banga šalyje.

Jis taip pat dėkojo Lassanai Bathily – minėtoje žydų maisto krautuvėje dirbusiam musulmonui, kuris išgelbėjo kelis įkaitus per penktadienį surengtą to paties džihadisto ataką.

„Mūsų bendras priešas yra radikalus, ekstremistinis islamas, o ne normalus islamas“, – B.Netanyahu sakė Paryžiaus didžiojoje sinagogoje tuojau po to, kai trumpam prisidėjo prie kitų pasaulio lyderių didžiulėse eitynėse prieš ekstremizmą Prancūzijos sostinėje, kuriose dalyvavo apie 1,6 mln. žmonių.

Didelė Prancūzijos žydų bendruomenė pastaruoju metu vis dažniau tapdavo antisemitinių incidentų taikiniu, įskaitant penktadienį įvykusią įkaitų dramą Paryžiaus rytiniame rajone veikiančioje košerinio maisto parduotuvėje.

Kaip nurodo nevyriausybinė organizacija „Žydų bendruomenės apsaugos tarnyba“ (SPCJ), antisemitinių incidentų Prancūzijoje per pirmuosius septynis praeitų metų mėnesius padaugėjo 91 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2013 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min