Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 30d. 07:40

Prancūzijoje keturiems policininkams pateikti kaltinimai dėl juodaodžio sumušimo

Prancūzijoje keturiems policijos pareigūnams iškelti kaltinimai dėl vieno juodaodžio sumušimo Paryžiuje, o dviem jų skirtas ikiteisminis areštas, pirmadienį pranešė teismo šaltiniai.

Tiriantysis teisėjas tris pareigūnus apkaltino „asmens, turinčio viešą valdžią, tyčiniu smurtu“ ir „klastojimu“.

Du jų buvo palikti už grotų, o kiti du – paleisti, pasirašę pasižadėjimus neišvykti.

Tinklalapio „Loopsider“ paskelbtame anksčiau šį mėnesį įvykusio incidento vaizdo įraše matyti, kaip juodaodis muzikos prodiuseris Michelis Zecleras, mėginęs patekti į savo muzikos studiją, buvo kelias minutes mušamas pareigūnų ir sulaukė iš jų rasistinių įžeidimų.

Vienas pareigūnas, kaip įtariama, įmetęs ašarinių dujų granatą į pastato, kuriame įvyko užpuolimas rūsį, buvo apkaltintas „tyčiniu smurtu“.

Prokurorai prašė, kad trys pareigūnai būtų palikti ikiteisminiame arešte ir kad būtų atliktas teisminis patikrinimas dėl ketvirtojo veiksmų.

Po anksti pirmadienį priimto teisėjo sprendimo trijų pirmųjų pareigūnų advokatai atsisakė komentuoti padėtį.

M.Zeclero sumušimo incidentas padidino susirūpinimą dėl, kaip teigiama, sisteminio rasizmo policijoje. Prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienio vakarą šį įvykį pavadino „gėda“.

Komentatoriai teigia, kad vaizdai, kuriuose matyti pareigūnų smurtas prieš juodaodį, galėjo ir nebūti paviešinti, jei planuojamo priimti naujo saugumo įstatymo kontroversiškasis 24-asis straipsnis jau būtų įsigaliojęs.

Šis straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už vaizdo įrašų ir nuotraukų, kuriuose matyti pareigas vykdantys policijos pareigūnai, viešą paskelbimą siekiant „pakenkti jiems fiziškai arba psichologiškai“.

Nacionalinis Susirinkimas šį teisės aktą jau priėmė, bet jį dar turi patvirtinti Senatas.

Šeštadienį Paryžiuje kilo smurtinių susirėmimų, protestuotojams liejant pyktį dėl minimo įstatymo.

Vidaus reikalų ministerija pridūrė, kad demonstracijose dalyvavo 133 000 žmonių, iš jų 46 000 – Paryžiuje, tuo metu demonstracijų organizatoriai teigė, kad šis skaičius šalyje buvo 500 000, o sostinėje – 200 000.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min