Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijoje – masinis streikas (nuotraukos, atnaujinta 13.37 val.)

Darbininkų protestai Prancūzijoje
AFP/Scanpix nuotr. / Darbininkų protestai Prancūzijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzų laukia juodasis ketvirtadienis, praneša CNN. Šalies gyventojai išėjo į gatves streikuoti.

Papildyta 13.37 val.: Anot Prancūzijos naujienų portalo 20minutes.fr, į mitingą susirinko apie 20 tūkst. žmonių. Demonstrantai žygiuoja Prancūzijos gatvėmis. Tačiau, anot portalo, valdžia mano, jog toks visuomenės elgesys yra netinkamas.

Papildyta 11.04 val.: Pasak Prancūzijos portalo 20minutes.fr, keliavę į darbą žmonės džiaugėsi, kad ketvirtadienis buvo geriausia diena kur nors važiuoti per visu metus. „Šįryt buvo nedaug žmonių, tikriausiai mažiausiai palyginti su visais praėjusiais metais. Tai buvo geriausias mano važiavimas“, – teigia metro keleivis.

Praėjusią vasarą prezidentas Nicolas Sarkozy gyrėsi, kad šiais laikais, kai Prancūzijoje vyksta streikai, niekas jų nepastebi. Pasak BBC korespondentės Paryžiuje Emmos-Jane Kirby, šį kartą apie streikus žinos visas pasaulis.

Daug žmonių yra įsiutę, kad Prancūzijos bankams buvo suteikta milijardų eurų dydžio valdžios pagalba, kai tuo tarpu merdėjančioms pramonės šakoms ir verslui suteikta daug mažesnė pagalba.
Prognozuojama, kad iki kitų metų pradžios bedarbystė Prancūzijoje sieks 10 proc., todėl šalies gyventojams šiuo metu svarbiausios – jų prezidento garantijos, kad jis pereis nuo savo programos, kurios tikslas – kainų mažinimas ir vietoj jos visą dėmesį skirs leisgyvės ekonomikos atgaivinimui.

„Norime parodyti, kaip susiklosčiusia situacija nepatenkinti žmonės“, – BBC sakė vienos darbininkų sąjungos atstovas Thierry Dedieu. Pasak jo, Prancūzijos piliečiai jaučiasi kenčiantys nuo krizės, už kurią nėra atsakingi.

Norime parodyti, kaip susiklosčiusia situacija nepatenkinti žmonės. BBC sakė vienos darbininkų sąjungos atstovas Thierry Dedieu.

Šios savaitės pradžioje Prancūzijos finansų ministras Ericas Woerthas pasmerkė streiko organizatorius, kaltindamas juos baimės kurstymu ekonominės nežinomybės laiku. „Be streikų yra ir kitų būdų būti išgirstam“, – sakė jis. – „Šalies užblokavimas, trukdymas transportui veikti, žmonių varginimas, kai jie ir taip yra labai pavargę dėl nežinomybės ateityje... visa tai tik prideda dar daugiau baimės prie jau taip egzistuojančios baimės“.

Labiausiai žmonės nepatenkinti, kad šalyje sparčiai auga nedarbas ir krinta perkamoji galia. Todėl profesinės sąjungos reikalauja, kad valdžia nedelsdama imtųsi priemonių nedarbui mažinti, didintų atlyginimus ir keltų nacionalinę ekonomiką.

Tikimasi, kad prie protesto akcijos prisidės visų sričių atstovai: darbininkai, transporto sistemos darbuotojai, medikai, mokytojai, oro kompanijų darbuotojai ir net dalis operatorių, dirbančių Paryžiaus biržoje.

Streikas prasidėjo 8 val. ryto vietos laiku ir truks iki penktadienio 8 val. ryto.

Ketvirtadienį atšaukiami oro linijų bendrovės „Air France“ skrydžiai, sutriko traukinių eismas.

Pasak analitikų, šis protestas yra pirmas tokio masto streikas nuo tada, kai į valdžią atėjo prezidentas Nicolas Sarkozy.

Prancūzijos naujienų portalo 20minutres.fr duomenimis, tokiam streikui pritaria iki 70 procentų apklaustųjų.

Prancūzijos ekonomikos ekspertai tikina, kad šalis iš ekonomikos krizės turėtų pradėti lipti 2009-ųjų gale – 2010-ųjų pradžioje. Teigiama, kad Prancūzijos Vyriausybė iki to laiko mėgins mažinti nedarbą stengdamasi pritraukti investicijas ir pradės rengtis būsimiems projektams, nes „anksčiau ar vėliau padėtis pagerės“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min