TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos

Migrantai jau palieka „Džiungles“ Prancūzijos Kalė uostamiestyje
„Scanpix“/AP nuotr. / Migrantai jau palieka „Džiungles“ Prancūzijos Kalė uostamiestyje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Vyrai ir moterys, nešantys lagaminus ir daiktų ryšulius, susirinko prie vieno sandėlio – jame įkurta pagrindinė šios operacijos būstinė.

Pareigūnai planuoja perkelti 6–8 tūkst. migrantų į apgyvendinimo centrus visoje šalyje. Prancūzijos valdžios teigimu, daugelis migrantų gyvena pernelyg baisiomis sąlygomis.

Pirmasis autobusas, į kurį buvo įsodinta 50 sudaniečių, išvažiavo apie 8 val. 45 min. vietos (9 val. 45 min. Lietuvos) laiku, išvažiavo į Burgundijos regioną šalies vidurio rytinėje dalyje.

Planuojama, kad evakuacija truks tris dienas, o po to šis didžiulis palapinių ir improvizuotų namelių miestelis – vienas didžiausių Europoje – bus likviduotas.

„Labai džiaugiuosi – „Džiunglių“ man jau gana“, – sakė 25 metų sudanietis, vardu Abbasas, šaltą dieną vilkėjęs paltą ir vilnonę kepurę.

„Daug žmonių nenori išvykti. Vėliau gali kilti rūpesčių. Štai kodėl išėjau pirmas“, – aiškino jis.

Migrantų stovykla, įsikūrusi vienoje dykynėje šalia Kalė uosto, tapo Europos nesugebėjimo išspręsti didžiausią migracijos krizę Senajame žemyne nuo Antrojo pasaulinio karo simboliu.

Tiesa, kol kas vis dar neatmeama, kad dalis migrantų atsisakys palikti „Džiungles“, nes jie nori patekti į Jungtinę Karalystę. Savaitgalį Kalė jau pasitaikė pavienių susirėmimų su policija.

Sekmadienio vakarą policija keliskart panaudojo ašarines dujas, vaikydami protestuotojus.

Kai pareigūnai kovą nugriovė palapines šio komplekso pietinėje dalyje, buvo kilusios riaušės.

25 metų Bashiras, irgi atvykęs iš Sudano, eilėje laukė nuo 4 val. (5 val.), keturioms valandos prieš autobusų stotimi paverstam angarui atveriant duris.

„Bet kur Prancūzijoje būtų geriau negu „Džiunglėse“, – šypsodamasis sakė jis.

Svajonė – pasiekti Jungtinę Karalystę

Stovykla bus uždaryta, siekiant sumažinti įtampą Kalė ir uostamiesčio apylinkėse, kur dažnai įvykdavo susirėmimų tarp policijos ir migrantų, beveik kiekvieną naktį mėgindavusių įsigauti į sunkvežimius, važiuojančius į Jungtinę Karalystę.

Likus kelioms valandoms iki evakuacijos pradžios, kai kurie migrantai dar turėjo vilčių pradėti gyvenimą iš naujo kitapus Lamanšo sąsiaurio.

„Jiems teks priversti mus išvykti. Mes norime keliauti į Britaniją“, – sakė jaunas afganas Karhazi, kaip ir daugelis kitų migrantų turintis ryšių Jungtinėje Karalystėje.

Jungtinė Karalystė savo ruožtu pradėjo priimti dalį iš maždaug 1,3 tūkst. nepilnamečių, kurie „Džiunglėse“ gyvena be šeimų.

13 mėnesių „Džiunglių“ stovykloje gyvenęs siras, vardu Samas, sakė AFP, kad jis pabėgo į kitą stovyklą, esančią už maždaug 12 kilometrų. Pasak jo, ten slapstosi „dešimtys“ migrantų, nenorinčių, kad juos perkeltų.

Tuo metu Prancūzijos pareigūnai sakė, kad sutinkantys būti perkelti gali prašyti prieglobsčio Prancūzijoje.

„Dar turime įtikinti kai kuriuos žmones sutikti, kad jie būtų apgyvendinti Prancūzijoje, ir atsisakyti svajonių apie Britaniją. Ši darbas – pats sunkiausias“, – naujienų agentūrai AFP sakė Prancūzijos imigracijos biuro OFII vadovas Didier Leschi.

Vaikai perkeliami skubos tvarka

Sekmadienį prancūzų pareigūnų dalytose skrajutėse arabų, puštūnų ir kitomis migrantų vartojamomis kalbomis žmonės raginami rinktis nuo 8 val., kad būtų perkelti.

Jie bus suskirstyti į keturias grupes: šeimų, vienišų vyrų, nepilnamečių be suaugusiųjų palydos ir kitų pažeidžiamai laikomų žmonių. 60 autobusų juos turėtų išvežioti į beveik 300 prieglaudų visoje šalyje.

Jungtinės Karalystės pareigūnai stengėsi greičiau sutvarkyti vaikų pabėgėlių dokumentus, kad jie būtų perkelti į Jungtinę Karalystę, o ne išsklaidyti po Prancūziją.

Sunki saugumo ir humanitarinė padėtis Kalė „Džiunglėse“ jau ne vienerius metus kursto nesutarimus tarp Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės.

Šeštadienį nepilnamečių, kuriems buvo išdalyti bilietai į Jungtinę Karalystę pagal prieš savaitę pradėtą specialią paspartintą procedūrą, skaičius pasiekė 194, nurodė Prancūzijos labdaros organizacija „Terre d'Asile“, padedanti tvarkyti vaikų pabėgėlių dokumentus.

Dauguma jų turi giminaičių kitapus Lamanšo, bet savaitgalį į Jungtinę Karalystę taip pat išvyko 53 mergaitės, neturinčios artimųjų šioje šalyje.

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos atstovas patvirtino, kad jo institucija dabar jau leidžia vežti į šalį vaikus, „neturinčius aiškių šeimos ryšių“ Jungtinėje Karalystėje.

Suaugusieji migrantai, turintys artimųjų Jungtinėje Karalystėje, savo ruožtu skundėsi likę be pagalbos. Kai kurie žadėjo toliau mėginti įšokti į sunkvežimius arba traukinius, kursuojančius Lamanšo tuneliu.

Jau dešimtys migrantų žuvo, mėgindami tai padaryti.

Sunki saugumo ir humanitarinė padėtis Kalė „Džiunglėse“ jau ne vienerius metus kursto nesutarimus tarp Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min