Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 15:22

Prancūzijoje streikuojant geležinkelių darbuotojams tęsiasi transporto chaosas

Prancūzijoje streikuoja geležinkelių ir traukinių darbuotojai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijoje streikuoja geležinkelių ir traukinių darbuotojai.

Prancūzijoje ketvirtadienį toliau tęsiasi transporto chaosas, nes streikuojantys darbuotojai uždarė daugiau kaip pusę šalies geležinkelių linijų – po to, kai dėl skrydžių kontrolierių streiko šią savaitę buvo atšaukta tūkstančiai skrydžių.

Greitųjų traukinių TGV ir regioninėmis linijomis važinėja tik maždaug 40 proc. traukinių. Darbininkai streikuoja dėl planų restruktūrizuoti valstybinę geležinkelių kompaniją SNCF.

Streikas prasidėjo trečiadienį 17 val. Grinvičo (20 val. Lietuvos) laiku ir turi tęstis iki penktadienio 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku.

Į Šveicariją važinėja tik pusė traukinių, o į Italiją – trečdalis, bet „Eurostar“ traukiniai iš Paryžiaus į Londoną ir greitieji traukiniai į Belgiją, Nyderlandus ir Vokietiją važinėja normaliai.

Geležinkelių darbuotojų profesinės sąjungos streiką paskelbė dėl vyriausybės planų įkurti naują valstybinę kompaniją, į kurią bus inkorporuota geležinkelius eksploatuojanti SNCF ir geležinkelių linijas prižiūrinti RFF, nors jos ir turėtų likti kaip atskiri padaliniai.

Geležinkelininkų streikas vyksta po dvi dienas trukusių skrydžių sutrikimų dėl kontrolierių protesto prieš planus sukurti bendrą Europos oro erdvę.

Vadovai sako, kad po reformos geležinkeliai geriau funkcionuos be jokių papildomų išlaidų mokesčių mokėtojams. Profesinės sąjungos baiminasi, kad tai nulems dabartinės sistemos išardymą.

Streikuotojai taip pat protestuoja prieš pastarojo meto etatų mažinimą, o profesinės sąjungos nurodo, kad per pastaruosius penkerius metus buvo prarasta 10 tūkst. pozicijų.

Be to, streiku siekiama paspausti vadovybę prieš derybas dėl atlyginimų, kurios turi prasidėti penktadienį.

SNCF dirba 150 tūkst. žmonių, kasdien važinėja 15 tūkst. kompanijos traukinių.

Geležinkelininkų streikas vyksta po dvi dienas trukusių skrydžių sutrikimų dėl kontrolierių protesto prieš planus sukurti bendrą Europos oro erdvę.

Trečiadienį buvo atšaukta iki trijų ketvirtadalių skrydžių iš Paryžiaus Orli ir Charles'io de Gaulle'io (Šarlio de Golio) oro uostų, be to, smarkiai nukentėjo Nicos oro uostas, kuris yra pagrindinis Prancūzijos Žydrajame krante.

Daugiausia buvo atšaukti trumpi skrydžiai vidaus reisais ir skrydžiai į kitas Europos šalis bei iš jų. Skrydžius kertant Prancūzijos oro erdvę, pirmiausia – iš Didžiosios Britanijos ir Airijos į Ispaniją ir Šiaurės Afriką, taip pat paveikė vėlavimas ir atšaukimai.

Iš pradžių buvo planuojama, kad skrydžių kontrolierių streikas tęsis ir ketvirtadienį, bet profesinės sąjungos nusprendė trečią streiko dieną atšaukti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min