Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijoje sulaikyti įtariamieji, susiję su žudynėmis Briuselio Žydų muziejuje

Žydų muziejus Briuselyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žydų muziejus Briuselyje
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Prancūzijoje pirmadienį sulaikyti keli įtariamieji, manoma, susiję su žudynėmis Briuselio Žydų muziejuje Europos Parlamento rinkimų išvakarėse.

Dvidešimt devynerių Mehdi Nemmouche`as, įtariamas dėl dviejų žydų ir vienos prancūzės nužudymo Žydų muziejuje Briuselyje, buvo sulaikytas dar penktadienį pietų Prancūzijos Marselio mieste, o pirmadienį areštų banga – jau Paryžiuje.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras teigia, kad visi sulaikytieji įtariami buvusių džihadistų įtraukimu į tinklą, padedantį gabenti europiečius kovoms į Siriją.

Už vadinamąją Irako ir Levanto islamo valstybę kovojo ir žmones Briuselyje sušaudęs M.Nemmouche`as, išvykęs kautis už Islamo kalifatą Sirijoje, praėjus vos trims savaitėms po paleidimo iš Prancūzijos kalėjimo, kuriame, manoma, ir išaugo jauno vyro simpatijos radikaliam karingam islamui.

Prancūzijos teisėsaugos duomenimis, panašių į M.Nemmouche`ą – Sirijoje su Basharu Al-Assadu besikaunančių Prancūzijos piliečių – šiuo metu gali būti iki 800.

Žudynės Briuselyje prancūzams iškėlė nemalonius prisiminimus apie alžyriečių kilmės prancūzo įvykdytas žudynes žydų mokykloje pietvakarių Prancūzijoje 2012 m., o panašūs radikalių islamistų kruvini išpuoliai pačioje Prancūzijoje, manoma, kelia radikalios dešinės politikų populiarumą ir lemia vis augantį pasitikėjimą antiislamistine ir prieš Europos Sąjungą pasisakančia, bet Vladimiro Putino režimui smarkiai prijaučiančia Marine Le Pen partija „Nacionalinis frontas“.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min