Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 17:50

Prancūzijoje žalieji aktyvistai blokavo patekimą į „TotalEnergies“ metinį susirinkimą

Daugiau nei 100 aktyvistų trečiadienį Paryžiaus centre pabandė blokuoti patekimą į naftos milžinės „TotalEnergies“ metinį visuotinį susirinkimą, protestuodami prieš šios energetikos įmonės klimato politiką ir tęsiamą veiklą Rusijoje po Maskvos karinės invazijos į Ukrainą.
Prancūzijoje žalieji aktyvistai blokavo patekimą į „TotalEnergies“ metinį susirinkimą
Prancūzijoje žalieji aktyvistai blokavo patekimą į „TotalEnergies“ metinį susirinkimą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aplinkosaugos grupių „Greenpeace“, „Friends of the Earth“ ir „Alternatiba“ protestuotojai susirakino antrankiais ir trukdė akcininkams patekti į pastatą, tvirtindami, kad „TotalEnergies“ deda nepakankamai pastangų kovai su klimato kaita.

„Senasis pasaulis nebegali ramiai susitikinėti, kad tvirtintų projektus, kurie kenkia klimatui, žmogaus teisėms ir taikai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė „Friends of the Earth“ Prancūzijos skyrius.

Aktyvistai išskleidė penkių metrų ilgio plakatą su užrašu „Jokio atsitraukimo – jokio visuotinio susirinkimo“, priekaištaudami dėl „TotalEnergies“ veiklos Rusijoje, kur ji vykdo suskystintų gamtinių dujų projektus.

Paryžiaus centre esančioje koncertų salėje „Plejel“ „TotalEnergies“ generalinis direktorius Patrickas Pouyanne galiausiai paskelbė susirinkimo pradžią, nors salė buvo beveik tuščia – pro protestuotojus į ją pateko nedaug susitikimo dalyvių.

Jis pareiškė, kad susitikimą galima pradėti, nes jame „dalyvauja tam tikras skaičius akcininkų“.

„TotalEnergies“ siekia iki šimtmečio vidurio tapti neutrali klimatui ir įsipareigojo mažinti savo naftos produktų vartojimą 30 proc., lyginant su 2015 metais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naftos gavyba
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naftos gavyba

Tačiau P.Pouyanne'as pareiškė, kad Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) nustatytas tikslas per dešimtmetį sumažinti naftos produktų suvartojimą 30 proc. yra neįgyvendinamas.

„Mes nukrypstame nuo IEA scenarijaus, nes naftos ir dujų paklausos kritimas nebus pastovus, per ateinančius 10 metų jis nesumažės 30 procentų“, – sakė jis, atsakydamas į akcininko klausimą.

Visuotiniame susirinkime dalyvavę „TotalEnergies“ akcininkai balsų dauguma patvirtino ataskaitą, kurioje išdėstyti bendrovės planai dėl klimato kaitos mažinimo.

Pristatant bendrovės planus iki 2030 metų keletas dalyvių iš anksto perspėjo balsuosiantys prieš, nes, pasak jų, užmojai nėra pakankamai ambicingi.

Grupė akcininkų, kontroliuojančių 0,78 proc. naftos milžinės kapitalo, taip pat pasiūlė rezoliuciją, kurioje buvo raginama laikytis Paryžiaus klimato susitarimo, siekiant neleisti pasaulio klimatui atšilti daugiau kaip 1,5–2 Celsijaus laipsniais. Galiausiai šis siūlymas buvo atmestas.

„Yra akcininkų, kurie pripažįsta ekstremalią klimato situaciją, tačiau apskritai jie vis dar yra pernelyg pasyvūs“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Greenpeace“ Prancūzijos skyriaus aktyvistė Edina Ifticene.

Antradienį naftos milžinės „Shell“ visuotinis susirinkimas Londono centre buvo sustabdytas dviem valandoms dėl klimato kaitos aktyvistų sukeltų trikdžių.

Anksčiau trečiadienį „TotalEnergies“ paskelbė, kad įsigijo 50 proc. JAV atsinaujinančios energijos pramonės „Clearway Energy Group“ akcijų, siekdama padidinti savo portfelį šiame sektoriuje Jungtinėse Valstijose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min