Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 08:48 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 6d. 10:59

Prancūzijos Alpėse per paslaptingą šaudymą žuvo keturi žmonės

Prancūzijos žandarai netoli nusikaltimo vietos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijos žandarai netoli nusikaltimo vietos

Vaizdingame Prancūzijos Alpių kaime trečiadienį aptiktas kulkomis suvarpytas Didžiojoje Britanijoje registruotas automobilis, o jame ir greta jo – nušauti keturi žmonės. Šalia automobilio gulėjo sužeista mergaitė, o dar viena ketverių metų metų mergaitė tik po kelių valandų aptikta pasislėpusi po lavonais automobilyje.

Automobilyje BMW buvo rasti trys lavonai – priekyje sėdintis vyras ir dvi gale sėdinčios moterys, pranešė vietos policija. Ketvirtosios aukos, dviratininko, lavonas buvo rastas ant žemės prie pat automobilio, iš dešinės jo pusės. Viena sužeista mergaitė gulėjo kairėje automobilio pusėje. Ant žemės mėtėsi dešimtys šovinių tūtelių.

Sužeista mergaitė sraigtasparniu buvo nuskraidinta į ligoninę regiono sostinėje Grenoblyje, kur chirurgai trečiadienį vakare ją operavo. Vietos prokuroras Ericas Maillaud iš pradžių žurnalistams per klaidą buvo pasakęs, kad ji mirė.

Automobilis yra registruotas Didžiojoje Britanijoje, sakė E.Maillaud per trumpą spaudos konferenciją Ševaline, esančiame netoli Ansi ežero Aukštutinės Savojos rajone Rytų Prancūzijoje.

Paslaptingas nusikaltimas buvo įvykdytas automobilių stovėjimo aikštelėje šio vaizdingo kaimo, kuris privilioja daug turistų, pakraštyje. Kaime antrus būstus taip pat turi daug žmonių iš visos Europos, tarp jų – nemažai britų.

Lavonus surado kitas dviratininkas, britas, maždaug 15.50 val. vietos (16.50 val. Lietuvos) laiku. Trečiadienį vakare jį apklausė policija.

Lavonų automobilyje pozos ir daug nusikaltimo vietoje rastų šovinių tūtelių tarsi rodytų, kad tai galėjo būti ginkluotas apiplėšimas, į kurį netyčia įsikišo dviratininkas. Trys iš keturių šaudymo Prancūzijos Alpėse aukų tikriausiai yra atostogavusi britų šeima, ketvirtadienį sakė vienas pareigūnas

Nušauto vyro, kaip manoma, šeimos tėvo, tapatybė „beveik neabejotinai“ nustatyta, o dviejų žuvusių moterų tapatybę dar reikia galutinai nustatyti, sakė Ericas Maillaud.

Tik po kelių valandų, kai tyrėjai pradėjo apžiūrinėti automobilį, tarp sėdynių buvo aptikta dar viena ketverių metų mergaitė, besislėpusi po nužudytųjų kojomis.

„Mergaitė maždaug aštuonias valandas slėpėsi po lavonais ir visą tą laiką nejudėjo“, – per trumpą spaudos konferenciją sakė prokuroras.

Mažoji mergaitė kalbėjo angliškai. Ji girdėjo triukšmą, verksmus, bet daugiau nieko negalėjo pasakyti, jai – tik ketveri, – sakė Ericas Maillaud.

Policija aptvėrė rajoną aplink automobilį, kad teismo ekspertai galėtų apžiūrėti nusikaltimo vietą prieš išvežant lavonus. Tie ekspertai ir surado ketverių metų mergaitę, kurios anksčiau niekas automobilyje nepastebėjo.

Pirmoji mergaitė, kuri buvo rasta labai sunkiai sužeista šalia automobilio, ketvirtadienį ligoninėje buvo stabilios būklės.

Papildyta 10.59 val. Trys iš keturių aukų tikriausiai yra vienos atostogavusios britų šeimos nariai – tėvas, motina ir močiutė, sakė Aukštutinės Savojos rajono Rytų Prancūzijoje prokuroras E.Maillaud. Ketvirtoji auka yra dviratininkas, kurio lavonas rastas šalia automobilio.

Maža mergaitė, kuri kalbėjo angliškai, Didžiojoje Britanijoje registruotame BMW buvo rasta maždaug vidurnaktį (ketvirtadienį 1 val. Lietuvos laiku), kokios aštuonios valandos po to, kai trečiadienį jame buvo nušauti jos šeimos nariai.

Vienas tyrėjas sakė, kad mergaitė slėpėsi „už savo mirusios motinos kojų“. „Mažoji mergaitė kalbėjo angliškai. Ji girdėjo triukšmą, verksmus, bet daugiau nieko negalėjo pasakyti, jai – tik ketveri“, – sakė E.Maillaud.

Dabar ja rūpinasi prancūzų pareigūnai.

Antrosios nusikaltimo vietoje rastos mergaitės – jos vyresniosios sesers – būklė ketvirtadienį ryte  jau buvo stabilesnė. Ligoninėje ji dar turėtų išbūti kelias dienas.

Nusikaltimo vietoje buvo rasta maždaug 15 automatinio pistoleto šovinių tūtelių.

Pasak E.Maillaud, „teorija numeris vienas“ yra ta, jog tai buvo kriminalinis užpuolimas, kuris virto žmogžudystėmis. Tačiau prokuroras pabrėžė, kad tyrėjai neatmeta jokių galimybių ir kad taip pat „negalima atmesti šeimos dramos“ tikimybės.

„Bandysime apklausti žmones kaimynystėje“, – anksčiau žurnalistams sakė jis.

Lavonai jau nuvežti į regiono sostinę Grenoblį skrodimams.

Žandarmerijos ekspertai turi surinkti DNR pavyzdžius, šovinių tūteles balistinei ekspertizei, ieškoti kitų automobilių pėdsakų. Galimų įkalčių ieško maždaug 60 žandarų.

Britų žiniasklaida taip pat spėja, kad tai galėjo būti apiplėšimas, virtęs žmogžudystėmis, bet laikraštis „The Daily Telegraph“ iškėlė versiją, kad tai buvo iš anksto apgalvotas nusikaltimas ir kad jo vykdytojai labai pasistengė nepalikti jokių liudininkų.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min