2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Prancūzijos ambasadorius paliko Nigerį – šaltiniai

Prancūzijos ambasadorius Nigeryje ankstų trečiadienį išvyko iš sostinės Niamėjaus, pranešė Prancūzijos diplomatinis šaltinis ir šaltinis Nigerio vidaus reikalų ministerijoje.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Nigeris

Tai įvyko po to, kai Vakarų Afrikos šalies perversmo lyderiai kelias savaites reikalavo jį išsiųsti.

„Ambasadorius ir šeši kolegos išvyko iš Niamėjaus apie 4 val. (6 val. Lietuvos laiku)", – sakė Prancūzijos ambasados diplomatinis šaltinis. Išvykimą patvirtino Nigerio ministerijos šaltinis, kuris pridūrė, kad lėktuvas skrido Čado link.

Sekmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) paskelbė, kad Nigerį paliks ambasadorius, o per ateinančius mėnesius – ir prancūzų karinis kontingentas.

Anot E. Macrono, Nigerio ir Prancūzijos karinis bendradarbiavimas baigėsi ir artimiausiais mėnesiais ir savaitėmis iš šalies bus išvesti prancūzų kariai, o iki metų pabaigos jų turi nelikti visiškai.

Prancūzija savo buvusioje kolonijoje turi apie 1,5 tūkst. karių, kurie dalyvauja vykdant operacijas prieš džihadistus Sachelio regione.

Prancūzija nepripažįsta Nigerio karinės valdžios ir vis dar reikalauja, kad būtų sugrąžintas prezidentas Mohamedas Bazoumas (Mohamedas Bazumas).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min