-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos Katalikų Bažnyčia vėl puola planą dėl gėjų santuokų

Prancūzijos Katalikų Bažnyčia sekmadienį surengė naują ataką prieš socialistų vyriausybės planą įteisinti gėjų santuokas ir įvaikinimus, kuris šią savaitę bus pateiktas įstatymo projekto pavidalu, o kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen paragino šiuo klausimu surengti referendumą.
Homoseksualai
Homoseksualai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paryžiaus kardinolas Andre Vingt-Trois, kuris vadovauja kampanijai prieš minimą projektą, Lurde į mišias susirinkusiems žmonėms sakė, jog vaikams reikia ir tėvo, ir motinos, kad susiformuotų jų tapatybė.

„Kai giname vaikų teisę kurti savo asmenybę, minėdami vyrą ir moterį, kurie davė jiems gyvybę, neginame kokios nors konkrečios pozicijos, – sakė jis. – Pripažįstame tai, kas yra išreikšta visų žmonių praktika ir išmintimi nuo pat laiko pradžios ir ką patvirtina šiuolaikiniai specialistai“.

Gėjų santuokos ir įvaikinimai yra leidžiami virtinėje Europos valstybių, tačiau – ne Prancūzijoje, kur įsivaikinti gali tik susituokusios, o ne civilinėje partnerystėje gyvenančios poros.

Minėtos mišios buvo aukojamos per metinį Prancūzijos katalikų vyskupų susirinkimą.

Įstatymo projektas dėl gėjų santuokų prezidento Francois Hollande'o vyriausybei turi būti pateiktas trečiadienį.

F.Hollande'as yra pažadėjęs, kad toks įstatymas atsiras iki 2013 metų vidurio, ir vyriausybė turi pakankamą įvairių partijų paramą, kad galėtų jį prastumti.

Gėjų santuokos ir įvaikinimai yra leidžiami virtinėje Europos valstybių, tačiau – ne Prancūzijoje, kur įsivaikinti gali tik susituokusios, o ne civilinėje partnerystėje gyvenančios poros.

Įsivaikinti gėjams šiuo metu leidžia Belgija, Didžioji Britanija, Danija, Suomija, Vokietija, Islandija, Nyderlandai, Norvegija, Ispanija ir Švedija.

Apklausos rodo, kad iki dviejų trečdalių Prancūzijos rinkėjų pritaria homoseksualių asmenų teisei tuoktis, bet prieštaringai vertina leidimą jiems įsivaikinti.

Tačiau M.Le Pen, kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto lyderė, suabejojo apklausomis ir pažymėjo, jog 2005 metais atlikta apklausa dėl Europos konstitucijos parodė, kad dauguma gyventojų jai pritaria, tačiau per referendumą dauguma – 55 proc. – balsavo prieš ją.

Jos nuomone, įstatymo projektas dėl gėjų santuokų ir įvaikinimų turėtų būti pateiktas tautos balsavimui.

„Tokiais klausimais kaip šis surenkite referendumą! – sakė ji interviu BFM-TV. – Negalime toliau kalbėti apie dialogą ir nesutikti surengti realių debatų šiuo klausimu“.

Kai kurie konservatorių ir kraštutinių dešiniųjų politikai taip pat ragino rengti masinius gatvių protestus, kad vyriausybė būtų priversta nusileisti.

Jeanas-Francois Cope, vienas iš dviejų kandidatų į naujus partijos UMP, kuriai dabar vadovauja buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy, vadovus, paragino vyriausybę atidėti įstatymo projektą.

Šis įstatymo projektas buvo „neįtikėtinai blogai parengtas. Nebuvo jokio dialogo“, – sakė jis interviu „France Inter“, „Le Monde“ ir AFP.

„Kalbama ne tik apie homoseksualių asmenų santuokas, kalbama apie visišką reorganizavimą, šeimos teisės dekonstravimą su klausimais dėl giminystės linijų, nuorodų į tėvą ir motiną pašalinimą iš teksto, – pažymėjo J.-F.Cope. – Tai turbūt toks klausimas, kuriam labiausiai reikia dialogo“.

Kai kurie konservatorių ir kraštutinių dešiniųjų politikai taip pat ragino rengti masinius gatvių protestus, kad vyriausybė būtų priversta nusileisti.

Šimtai Prancūzijos miestų merų arba vicemerų pasirašė peticiją prieš šią vyriausybės iniciatyvą, prieš kurią taip pat pasisako žydų bendruomenės lyderiai, katalikų vyskupai ir dešinioji opozicija.

Dauguma šių merų, į kurių pareigas įeina santuokų registravimas, perspėjo, kad jie nedalyvaus tos pačios lyties asmenų tuoktuvių ceremonijose.

Praėjusį menesį popiežius Benediktas XVI paragino Prancūzijos vyskupus nepritarti šiam įstatymo projektui ir ginti santuoką kaip „visuomenės gyvenimo pamatą“.

Tačiau premjeras Jeanas-Marcas Ayrault tvirtina, kad vyriausybė neketina atsisakyti F.Hollande'o pažado rinkėjams, duoto prezidento rinkimų kampanijos metu.

Įstatymo tekstas, kuris dar turi būti pateiktas F.Hollande'o kabinetui, pateiks kitokį santuokos apibrėžimą. Jame sakoma, kad  santuoka „yra sudaroma tarp dviejų skirtingos arba tos pačios lyties asmenų“, praėjusį mėnesį sakė J.M.Ayrault.

Įstatymo projekte taip pat numatoma galimybę susituokusios tos pačios lyties asmenims įsivaikinti, tačiau santuokos neįregistravusios homoseksualų poros tokios galimybės dar neturės, pridūrė jis.

Gėjų porų teisę į dirbtinį apvaisinimą reglamentuos poįstatyminiai aktai, kurie bus aptarti vėliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius