Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos ministras: Libanui iškilo „pavojus išnykti“

Libanui iškilo „pavojus išnykti“, ketvirtadienį pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas ir paragino skubiai vykdyti reformas valdant naujai vyriausybei.
Libano policija ir protestuotojai
Libano policija ir protestuotojai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Libanas

„Šiandien yra pavojus Libanui išnykti, tad šių priemonių reikia imtis“, – sakė jis radijui RTL prieš Emmanuelio Macrono kitos savaitės pakartotinį vizitą Beirute, kurio metu prancūzų prezidentas spaus vykdyti reformas ir atstatymą po niokojamo sprogimo uoste.

„Jie patys įklimpę į neveiklumo konsensusą, – sakė J.Y.Le Drianas. – Taip negali tęstis ir mes tai sakome labai aiškiai.“

„Respublikos prezidentas tai pasakė rugpjūčio 6-ąją nuvykęs į Libaną. Jis vėl tai pasakys, kai lankysis Beirute antradienį“, – pridūrė ministras.

E.Macronas, kuris išvyks pirmadienį, sieks suteikti postūmį atstatymo pastangoms, bet taip pat skirs dėmesio politiniams klausimams, Libanui ieškant naujos vyriausybės, nurodė Prancūzijos prezidentūra.

E.Macronas Beirute lankėsi dvi dienos po didžiulio sprogimo uoste, kai žuvo 181 žmogus, o dar tūkstančiai buvo sužeisti.

Rugpjūčio 9-ąją jis pirmininkavo vaizdo konferencijai, per kurią pasaulio lyderiai pažadėjo daugiau kaip 250 mln. eurų Libanui.

„Ši šalis yra ant bedugnės krašto“, – sakė J.Y.Le Drianas, kuris paragino greitai suformuoti naują vyriausybę.

„Susiklostė humanitarinė ir sveikatos apsaugos nepaprastoji padėtis“, – pabrėžė jis.

Libano premjero Hassano Diabo vyriausybė atsistatydino dėl minėto sprogimo amonio nitrato sandėlyje, kuris nepaisant perspėjimų kelerius metus buvo paliktas be tinkamos apsaugos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius