Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijos pareigūnai rengiasi sulyginti su žeme migrantų „Džiungles“

Ruošiamasi evakuoti migrantų neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ruošiamasi evakuoti migrantų neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje
Šaltinis: BNS
0
A A

Prancūzijos pareigūnai antradienį turi pradėti griauti „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą, tapusią Europos pabėgėlių krizės simboliu.

Prieš operaciją šiam varganam lūšnynui nugriauti šimtai migrantų priešaušriu laukė eilėse autobusų, kuriais turėjo būti nuvežti į apgyvendinimo vietas visoje Prancūzijoje.

„Viso, „Džiunglės“!“ – šaukė viena migrantų grupė, tempdama bagažą purvinais lūšnyno keliukais. „Džiunglėse“ gyveno tūkstančiai į Didžiąją Britaniją patekti norėjusių migrantų, daugiausia – afganai, sudaniečiai ir Eritrėjos piliečiai.

Vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as pirmadienį sakė, kad dalyvaujant didelėms policijos pajėgoms 1 918 migrantų autobusais išvyko iš Kalė į 80 priėmimo centrų visoje Prancūzijoje.

„Dar nežinome, kur važiuojame, bet aišku, kad tai bus geriau už „Džiungles“, kurios buvo padarytos gyvuliams, o ne žmonėms“, – sakė 23 metų afganas Wahidas.

Vienu metu policija įsikišo į įsiplieskusias muštynes, bet B.Cazeneuve'as sakė, kad bendrai operacija vyko „ramiai ir tvarkingai“.

Pagrindinis labdaros organizacijų dėmesys buvo skiriamas šimtams „Džiuglių“ nepilnamečių, kurių niekas neatlydėjo.

Imdamasi paskutinės minutės priemonių, Britanija per praėjusią savaitę priėmė beveik 200 paauglių, daugiausia turinčių giminaičių Britanijoje, bet pirmadienį perdavimai sustojo.

Dar šimtus jau apklausė britų imigracijos pareigūnai ir daugelis laukia atsakymo.

Maždaug 400 jaunuolių laikinai apgyvendinami laivų konteineriuose vienoje „Džiunglių“ dalyje, kur gyveno šeimos.

B.Cazeneuve'as sakė, kad visi suaugusiųjų nelydimi nepilnamečiai „turintys įrodytų šeimos ryšių Didžiojoje Britanijoje“ galiausiai iš „Džiunglių“ bus perkelti per Lamanšą.

Britų vidaus reikalų ministrė Amber Rudd sakė, kad Londonas skiria iki 36 mln. svarų (40 mln. eurų) stovyklos likvidavimo operacijai ir Britanijos pasienio kontrolės gerinimui Kalė uostamiestyje.

Antradienį griovėjų komandos pradės likviduoti šį lūšnyną, kuris yra vienas didžiausių Europoje ir kuriame baisiomis sąlygomis gyveno maždaug 6–8 tūkst. žmonių.

Operacija tęsis ir trečiadienį

Labdaros fondo „Auberge des Migrants“ vadovas Christianas Salome'as sakė, kad procesas „vyksta gerai, nes yra žmonių, kurie nekantriai laukia išvykimo“.

„Daug didesnį susirūpinimą man kelia, (kas bus) vėliau šią savaitę, kai liks tik tie, kas nenori išvykti, kas žūtbūt nori pasiekti Angliją“, – sakė jis ir nurodė, kad tokių žmonių gali būti maždaug 2 tūkstančiai. Vidaus reikalų ministerija tą skaičių pavadino išpūstu.

Sekmadienio vakarą policija panaudojo ašarines dujas per pavienius susirėmimus su migrantais stovyklos teritorijoje.

Kovo mėnesį, kai pareigūnai nugriovė pietinę lūšnyno dalį, buvo kilusios riaušės.

„Taip nedera“

4 kv. km dykvietės prie Kalė uosto užėmusios „Džiunglės“ tapo Europos nesugebėjimo išspręsti didžiausios po Antrojo pasaulinio karo migrantų krizės simboliu.

Pernai į Europą atvyko daugiau kaip milijonas žmonių, bėgančių nuo karo ir skurdo artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje, išprovokuodami nesutarimus 28 valstybių bloke ir pakurstydami kraštutinių dešiniųjų partijų iškilimą.

Atvykėliai, norintys prasmukti į Didžiąją Britaniją, kur, kaip tiki, jų laukia geresnės negu Prancūzijoje darbo ir integracijos galimybės, Kalė rinkdavosi daugiau kaip dešimtmetį.

Pastaraisiais metais policija kovojo su kone kasnakt vykdomais migrantų bandymais užsiropšti ant sunkvežimių, važiuojančių į Didžiąją Britaniją.

Migrantų perskirstymas yra rizikingas reikalas socialistų prezidentui Francois Hollande'ui. Iki rinkimų, per kuriuos migracija bus svarbus klausimas, yra likę šeši mėnesiai.

Kai kas nepritarė planams apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų bendruomenėse.

Šalies rytuose esančiame Šardonė kaime, kuris visame pasaulyje garsėja tokio paties pavadinimo vynuogių veisle, du tuzinai pirmadienį atvykusių jaunų sudaniečių buvo sutikti įtariai.

Vietiniai gyventojai iš tolo stebėjo, kaip vyrai išlipo iš autobuso. Šiame kaime, kuriame gyvena tik 200 žmonių, iš viso turi būti apgyvendinta 50 prieglobsčio prašytojų.

„Tai didžiulis migrantų atvykimas, taip nedera“, – piktinosi gyventoja Joelle Chevaux, vedžiojusi savo šunį.

Tačiau kituose miesteliuose žmonės susirinko pasveikinti atvykėlių. Sostinėje Paryžiuje maždaug 200 migrantus remiančių protestuotojų susirinko prie Vidaus reikalų ministerijos ir skandavo „Paryžius, Kalė, solidarumas!“. Nanto mieste buvo susirinkę 250 žmonių, nurodė policija.

Prancūzų pareigūnai sako, kad su perkėlimu sutinkantys migrantai gali kreiptis dėl prieglobsčio suteikimo Prancūzijoje, o pasipriešinusiems grės deportacija.

Kalė uosto vadovas Jeanas-Marcas Puissesseau Britanijos BBC radijui sakė, jog „labai, labai“ džiaugiasi, kad baigsis „nuolatinis stresas“ vairuotojams, nuogąstaujantiems dėl galimų migrantų pasalų.

Dešimtys žmonių žuvo kelyje ar bandydami užšokti ant pravažiuojančių traukinių.

J.-M.Puissesseau perspėjo, kad aplink Kalė išdygs naujų stovyklų, jeigu policija nebus budri.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prancūzija
Parašykite atsiliepimą apie 15min