15min be reklamos
2022 11 19, 11:53

Prancūzijos pareigūnas: ES atmeta COP27 pasiūlymą dėl išmetamųjų teršalų

Europos Sąjunga šeštadienį atmetė Jungtinių Tautų COP27 derybų dėl klimato kaitos šių metų šeimininkės Egipto pasiūlymą dėl susitarimo šiame susitikime kaip „neprimintiną“.
Dūminantis automobilis
Dūminantis automobilis / 123rf.com nuotr.

Vienas Prancūzijos pareigūnas pranešė, kad šis pasiūlymas nėra pakankamai ambicingas mažinti anglies dvideginio išmetimą.

„Šiame etape, pirmininkaujantis Egiptas kelia abejonių dėl Glazge pasiektų pasiekimų mažinant išmetamųjų teršalų kiekį“, – naujienų agentūrai AFP teigė Prancūzijos perėjimo prie naujos energetikos sistemos ministerijos pareigūnas, turėdamas omenyje praėjusių metų COP26 rezultatus.

„Tai nepriimtina Prancūzijai ir Europos Sąjungai“, – pridūrė jis.

Pagal 2015 metų Paryžiaus susitarimą šalys susitarė apriboti visuotinį atšilimą iki „gerokai mažiau nei“ 2 laipsnių Celsijaus, palyginti su XIX amžiaus pabaiga.

Jie taip pat patvirtino siekį apriboti temperatūros kilimą 1,5 laipsnio, nors vėliau mokslininkai patvirtino, kad tai daug saugesnė gairė saugantis nuo katastrofiško klimato poveikio.

Praėjusiais metais Glazge buvo patvirtintas šis ambicingesnis 1,5 laipsnio tikslas, o šalys susitarė kasmet peržiūrėti savo anglies dioksido mažinimo tikslus.

„Problema ta, kad pirmininkaujantis Egiptas bando prastumti tekstą, kuriuo panaikinamas šalių įsipareigojimas reguliariai stiprinti savo nacionalinius tikslus, kad būtų pasiektas 1,5 laipsnio pagal Celsijų tikslas“, – sakė Prancūzijos pareigūnas.

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Fransas Timmermansas, kuris vadovauja ES delegacijai COP27, sakė, kad derybos vyksta „viršvalandžių metu“.

„ES vieningai siekia judėti į priekį ir remtis tuo, dėl ko susitarėme Glazge“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mūsų žinia partneriams aiški: negalime sutikti, kad 1,5C mirtų čia ir šiandien“, – pridūrė jis.

Dvi savaites Egipto Raudonosios jūros kurorte Šarm aš Šeiche vykusios derybos įstrigo dėl daugybės tarpusavyje susijusių klausimų, įskaitant tai, kokiu būdu ir kaip greitai skirti pinigų pažeidžiamoms besivystančioms šalims, kurios jau nukentėjo nuo klimato kaitos sukeltų audrų, sausrų, karščio bangų ir potvynių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min