Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 25, 16:27

Prancūzijos parlamentarai reikalauja teisę į abortą įtraukti į konstituciją

Grupė Prancūzijos parlamento narių, priklausančių prezidento Emmanuelio Macrono centristinei partijai, pateiks projektą, kad moterų teisė nutraukti nėštumą būtų įrašyta į šalies konstituciją, sakoma šeštadienį paskelbtame dviejų parlamentarų pareiškime.
Abortas
Abortas / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Abortas

Apie šį žingsnį buvo paskelbta JAV Aukščiausiajam Teismui ankstesnę dieną panaikinus prieš beveik 50 metų priimtą nutartį, užtikrinusią moterims konstitucinę teisę į abortą.

Prancūzijoje teisė į abortą jau yra numatyta 1975 metų įstatymu. Galimybė savanoriškai nutraukti nėštumą tuomet buvo susieta su teisiniu pagrindu, panaikinusiu baudžiamąjį atsakomybę už abortus.

Nauja konstitucijos pataisa įtvirtintų aborto teisę būsimoms kartoms, sakė E.Macrono partijos „Respublika, pirmyn“ (La Republique en Marche, LREM) deputatė Marie-Pierre Rixain.

„Tai, kas įvyko kitur, neturi įvykti Prancūzijoje“, – pridūrė M.-P.Rixain, aiškiai turėdama galvoje JAV teismo sprendimą.

Į naują teisės aktą būtų įtraukta nuostata, dėl kurios taptų „neįmanoma atimti iš asmens teisės savanoriškai nutraukti nėštumą“, sakoma pranešime, paskelbtame Nacionalinio Susirinkimo, parlamento žemųjų rūmų, dviejų narių.

LREM parlamentinės frakcijos lyderė Aurore Berge sakė, kad JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas atšaukti teisę į abortą yra „katastrofiškas moterims visame pasaulyje“.

Paskelbus šį sprendimą, panaikinusią dešimtmečius galiojusią istorinę nutartį ir galinčią vesti prie abortų draudimo maždaug pusėje Amerikos valstijų, E.Macronas reiškė solidarumą su JAV moterimis.

Prancūzijos vadovas sakė, kad šiuo sprendimu varžomos moterų laisvės.

„Abortas yra visų moterų pagrindinė teisė. Ji privalo būti saugoma“, – vėlai penktadienį per „Twitter“ paskelbtoje žinutėje rašė E.Macronas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min