Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 1d. 17:18

Prancūzijos prezidento rinkimų kampanija gegužės 1-ąją persikėlė į gatves, o Marine Le Pen atskleidė, kaip balsuos per antrąjį ratą

Marine Le Pen šalininkų mitingas Paryžiuje
„Scanpix“ nuotr. / Marine Le Pen šalininkų mitingas Paryžiuje

Prancūzijos prezidento rinkimų kampanija antradienį persikėlė į Paryžiaus gatves, kur, iki balsavimo likus penkioms dienoms, trys galingi politiniai judėjimai dėl žmonių dėmesio kovėsi kiekvienas savo mitingu.

Marine Le Pen antiimigracinis kraštutinių dešiniųjų Nacionalinis frontas pradėjo Tarptautinės darbo dienos renginius demonstracija Paryžiaus centre, kurioje dalyvavo keli tūkstančiai šalininkų ir kuria buvo paminėta kraštutinių dešiniųjų šventenybė Joana Arkietė (Jeanne d'Arc).

M.Le Pen antradienį savo šalininkams pasakė, kad per prezidento rinkimų antrąjį ratą pati į balsadėžę įmes tuščią biuletenį, bet pridūrė, kad nepatars žmonėms, kaip balsuoti.

M.Le Pen, dėl kurios netikėto 17,9 proc. rezultato pirmajame rate balandžio 22 dieną kraštutiniai dešinieji tapo itin svarbūs sekmadienį įvyksiančiam antrajam ratui, sakė negalinti paremti nei favorito, socialistų kandidato Francois Hollande'o, nei dabartinio konservatyvaus šalies vadovo Nicolas Sarkozy.

„Nesuteiksiu šiems dviem kandidatams nei savo pasitikėjimo, nei mandato“, – Paryžiuje susirinkusiai šalininkų miniai sakė M.Le Pen. Nors ji akcentavo, kad jos šalininkai laisvi rinktis patys, aiškiai užsiminė apie tuščius balsalapius.

„Sekmadienį aš nebalsuosiu už nieką“, – pareiškė ji per mitingą, kurio metu buvo laukiama jos rekomendacijų dėl balsavimo antrajame rate. „Aš pasirinkau. Kiekvienas jūsų taip pat pasirinksite“, – pridūrė ji.

Po Prancūzijos vėliavų jūra Marine Le Pen šalininkai skandavo „Prancūzija prancūzams!“ ir „Tai – mūsų namai!“

Valandą trukusioje kalboje M.Le Pen gyrė Nacionalinį frontą už sėkmę balandžio 22 dieną vykusiame pirmajame rinkimų ture ir smarkiai sukritikavo N.Sarkozy bei F.Hollande'ą už tai, kad jie „išdavė prancūzų vertybes“.

„Mes švenčiame mūsų nepaprastus rezultatus prezidento rinkimuose, – kalbėjo ji. – Mes iškėlėme savo klausimus šiuose rinkimuose. Mes tapome Prancūzijos politinio gyvenimo svorio centru.“

„Šio judėjimo, kurį mes pradėjome, neįmanoma sustabdyti; mūsų pergalė neišvengiama, – nurodė M.Le Pen. – Mūsų istorinė kova tik prasideda, turime dar daug ką nuveikti.“

Pasak M.Le Pen, jos vadovaujama partija „vienintelė gynė Prancūzijos respubliką šiame politiniame kraštovaizdyje“.

Po Prancūzijos vėliavų jūra M.Le Pen šalininkai skandavo „Prancūzija prancūzams!“ ir „Tai – mūsų namai!“

Dešiniųjų prezidento N.Sarkozy šalininkai susirinko Trokadero aikštėje kitoje Senos pusėje priešais Eiffelio bokštą ir išklausė paskutinės prieš balsavimą svarbios jo kalbos sostinėje.

Tuo tarpu kairiųjų stovykloje profesinės sąjungos surengė savo tradicinį žygį į Bastilijos aikštę.

Naujausioms apklausoms rodant, kad F.Hollande'as sekmadienį gaus 53 proc. balsų ir įveiks N.Sarkozy, šis trokšta per savo mitingą gauti tam tikrą postūmį savo kampanijai ir išreiškė viltį, kad dalyvaus „dešimtys tūkstančių prancūzų“.

Kritikuojamas už tai kad savo rėmėjus kviečia tą dieną, kai paprastai dominuoja profesinės sąjungos ir kairieji, N.Sarkozy atsikerta užsipuldamas valstybinės pašalpos gavėjus ir kreipiasi į vidurinę klasę.

Iš pradžių dabartinis prezidentas savo mitingą paskelbė kaip „realaus darbo“, o Francois Hollande'as atsikirto, kad Nicolas Sarkozy esąs „tikro nedarbo“ prezidentas.

„Noriu pasakyti jums visiems, kurie dirbate, nesvarbu ar jūs taksi vairuotojai, prekybininkai, verslininkai ar tarnautojai, ar tie, kurie nusipirkote namą ar paveldėjote nedidelį palikimą, jūs neturite dėl to atsiprašinėti“, – sakė N.Sarkozy.

Iš pradžių dabartinis prezidentas savo mitingą paskelbė kaip „realaus darbo“, o F.Hollande'as atsikirto, kad N.Sarkozy esąs „tikro nedarbo“ prezidentas. Tebesistengdamas patraukti į savo pusę M.Le Pen šalininkus, N.Sarkozy pakartojo, kad Prancūzijoje yra „per daug“ imigrantų.

„Aš niekada neraginau siekti uždaros Prancūzijos. Aš niekada neraginsiu siekti nulinės imigracijos, bet realybė yra tokia, kad, pasikvietus daugiau žmonių negu gali jais pasirūpinti, nebegali integruoti jų“, – pažymėjo N.Sarkozy.

„Neturime pakankamai būstų, pakankamai mokyklų, pakankamai darbo“, – pridūrė jis.

Įsitikinęs, kad kairieji jį palaikys, F.Hollande'as nutarė nedalyvauti antradienį profesinių sąjungų rengiamoje eisenoje. Per masinį mitingą prie Bastilijos kalbą sakė Socialistų partijos sekretorė Martine Aubry.

Po mitingų bus dar vienas svarbus rinkimų kampanijos renginys – trečiadienį vakare vyks per televiziją tiesiogiai transliuojami debatai tarp F.Hollande'o ir N.Sarkozy.

Pasak politologų, nors N.Sarkozy ir nepavyko pasiekti, kad debatų su F.Hollande'u būtų treji, dabartinis prezidentas tikisi atgauti populiarumą savo sugebėjimais diskutuoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min