Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 20d. 13:00

Prancūzijos teisėsauga pradėjo didelio masto operaciją siekdama sugauti žydų mokykloje siautėjusį serijinį žudiką

Įvykio vietoje
SIPA/„Scanpix“ nuotr. / Įvykio vietoje

Prancūzija antradienį pradėjo didelio masto operaciją, ieškant serijinio žudiko, nušovusio tris vaikus ir mokytoją vienoje žydų mokykloje, paskelbus aukščiausio lygio teroro išpuolių pavojų ir sustabdžius prezidento rinkimų kampanijos renginius.

Šio išpuolio sukrėstą šalį apėmus sielvartui, prezidentas Nicolas Sarkozy nurodė antradienį 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku visose mokyklose aukas pagerbti tylos minute ir bent iki trečiadienio sustabdė savo perrinkimo kampanijos renginius.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Claude'as Gueant’as pripažino, kad policija kol kas nenustatė šaltakraujiško žudiko, surengusio tris žmonių gyvybių nusinešusius išpuolius per pastarąsias aštuonias dienas, tapatybes. Tačiau jis sakė, kad vienas naujausio incidento liudininkas pastebėjo, jog užpuolikas ant kaklo buvo pasikabinęs mažą vaizdo kamerą.

Ministras nurodė, kad pareigūnai jau patikrino tūkstančius asmenų, siekiant sučiupti žudiką, kuris per visas tris atakas šaudė iš to paties ginklo ir pasprukdavo vogtu mopedu.

„Šiandien nežinome, kas jis, – ministras Claude'as Gueant’as sakė radijui “Europe 1„. – Kol kas tęsiame darbą. Toliau nepajudėjome.“

Jis pridūrė, kad „vienas liudininkas matė mažą vaizdo kamerą ant žudiko kaklo“.

„Tai išties užuomina, apie kurią mums buvo papasakota. Vaizdo kamera kabojo ant dirželio ant jo krūtinės, ir, pasak liudininko, jis tikrai buvo matomas su šiuo prietaisu, – aiškino C.Gueant’as. – Nežinau, ar jis viską filmavo.“

Ministras nurodė, kad pareigūnai jau patikrino tūkstančius asmenų, siekiant sučiupti žudiką, kuris per visas tris atakas šaudė iš to paties ginklo ir pasprukdavo vogtu mopedu.

Pirmuoju šio užpuoliko taikiniu tapo iš Šiaurės Afrikos kilęs Prancūzijos oro desantininkas, kuris buvo nušautas Tulūzoje kovo 11 dieną.

Po keturių dienų žudikas nušovė dar du karius, taip pat kilusius iš Šiaurės Afrikos, netoli Tulūzos esančiame Montobano miestelyje, kuriame įsikūrusios kareivinės. Per šį išpuolį taip pat buvo sunkiai sužeistas kitas karys, kilęs iš Karibų.

Žudikas dėvėjo visą veidą dengiantį motociklininko šalmą ir atrodė ramus bei susikaupęs. Prieš išpuolį jis tvarkingai pastatė savo mopedą.

C.Gueant’as patvirtino Prancūzijos žiniasklaidos pranešimus, kad policija susidomėjo tris buvusius karius, anksčiau dislokuotus Montobane ir išmestus iš armijos 2008 metais, kai jie buvo nufotografuoti besisveikinantys kaip naciai.

„Išties buvo aiškinamasi dėl karių, kurie buvo pašalinti iš armijos ir kurie galėjo trokšti keršto..., kurie galėjo išpažinti neonacių pažiūras, – sakė vidaus reikalų ministras. – Tai viena tyrimo kryptis, tačiau ji nėra ypatingai iškeliama aukščiau kitų.“

Policija itin susirūpinusi, kad žudikas gali smogti vėl, nes visi jo išpuoliai buvo įvykdyti lygiai kas keturios dienos.

Prancūzijos mokyklose tylos minute pagerbti per išpuolį žuvę mokiniai ir mokytojas

Mokyklose visoje Prancūzijoje antradienį 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku tylos minute buvo pagerbti trys vaikai ir mokytojas, nušauti per pirmadienį pietvakariniame Tulūzos mieste veikiančioje žydų mokykloje įvykdytą išpuolį.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy taip pat tyla pagerbė šio išpuolio aukas vienoje Paryžiaus mokykloje netoli Holokausto memorialo, o jo varžovas socialistas Francois Hollande'as demonstravo gedulą vienoje mokykloje sostinės priemiestyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min