15min be reklamos
2022 09 12, 16:09

Prancūzijos teismas ėmėsi nuteistųjų byloje dėl atakos prieš „Charlie Hebdo“ apeliacijos

Paryžiuje pirmadienį prasidėjo dviejų asmenų, nuteistų dėl bendrininkavimo su satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje ir vienoje košerinio maisto parduotuvėje 2015 metais surengtų atakų vykdytojais, apeliacijos nagrinėjimas.

Broliai Saidas ir Cherifas Kouachi, kurie teigė, kad veikė „al Qaeda“ vardu, norėdami atkeršyti už laikraščio sprendimą išspausdinti pranašo Mohammedo karikatūras, Paryžiaus „Charlie Hebdo“ redakcijoje 2015-ųjų sausio 7-ąją nužudė 12 žmonių.

Kitą dieną po išpuolio per eismo patikrinimą netoli Paryžiaus buvo nužudyta 27-erių policijos pareigūnė, o dar po dienos per įkaitų paėmimą žydų parduotuvėje „Hyper Cacher“ Amedy Coulibaly nušovė keturis žmones.

Jis teigė, kad veikė džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vardu.

Visus tris nukovė policija, o 2020-ųjų gruodį Prancūzijos teismas kaltais dėl pagalbos vykdant tas atakas pripažino 14 asmenų.

Du griežčiausių bausmių sulaukę vyrai nuosprendį apskundė.

Vieno iš užpuolikų draugą Ali Rizą Polatą teismas pripažino kaltu dėl pagalbos žudikams surasti ginklus ir skyrė jam 30 metų nelaisvės.

Jis ir Amaras Ramdani, kaltinamas sąmokslu su užpuolikais, neigia kaltinimus ir nori, kad teismas išnagrinėtų dokumentus, kurie, jų teigimu, buvo pamiršti tyrimo metu.

„Šis teismo procesas yra paskutinė galimybė ištaisyti klaidas teisingumo sistemos, kurią užklupo šių išpuolių mastas, ir grįžti prie sveiko proto dėl Polato, paprasto nusikaltėlio, neteisingai apkaltinto vaidmeniu, kurio jis niekada neturėjo, tikslaus vaidmens“, – sakė jo advokatai.

„Charlie Hebdo“ advokatas Richard'as Malka atmetė šiuos teiginius.

„Šie nusikaltimai turi tikslą, jie yra politiniai, ideologiniai – tai nėra barbarų, vienišų vilkų ar bepročių įvykdyti nusikaltimai“, – sakė jis prie Paryžiaus teismo prieš prasidedant nagrinėjimui.

Teismo posėdyje dalyvavo per išpuolį sužeistas leidinio redaktorius Laurent'as Sourisseau, pasirašinėjantis Risso slapyvardžiu, o vienos iš aukų našlė atsinešė plakatą su kitais žuvusiaisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min