Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijos valdžia dėl Mahometo karikatūros uždarys ambasadas ir mokyklas

Žurnalas karikatūrą išspausdino pirmame puslapyje.
Scanpix nuotr. / Žurnalas karikatūrą išspausdino pirmame puslapyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Satyriniam žurnalui „Charlie Hebdo“ išspausdinus Mahometo karikatūrą, šalies vyriausybė baiminasi problemų. Prancūzija rūpinasi savo diplomatinėmis atstovybėmis, tad penktadienį 20-yje šalių neveiks prancūzų ambasados ir mokyklos.

Pasirodžius karikatūrai, ambasadose sustiprinta apsauga. „Ypatingų saugumo priemonių imtasi ten, kur karikatūros paskelbimas gali sukelti problemų“, – sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent Fabius. Kokios tai valstybės jis neįvardijo. Neabejojama, kad kalba eina apie musulmoniškas šalis. 

Penktadienis, kaip rašo lenta.ru, pasirinktas neatsitiktinai. Musulmoniškose šalyse protestai penktadieniais būna aktyviausi, kuomet po bendros penktadieninės maldos žmonės išeina į gatves.

Praėjusį penktadienį daugelyje šalių, Egipte, Sudane, Tunise ir kitose, vyko masiniai protestai prieš JAV pagamintą filmą, pašiepiantį pranašą Mahometą. 

Pasak ministro, šiuo metu spausdinti karikatūrą buvo visiškai „neinteligentiškas poelgis“, tarsi „žibalas į ugnį“. „Man tai kelia didelį susirūpinimą“, – neslėpė L.Fabius, tačiau pridūrė, kad šalyje galioja spaudos laisvė ir nepatenkinti karikatūra gali kreiptis į teismą. 

Prieš metus žurnalas jau buvo išspausdinęs pranašo Mahometo karikatūrą, tuomet prancūzų redakcija buvo padegta. Trečiadienį, pasirodžius žurnalo numeriui, policija sustiprino redakcijos pastato apsaugą. 

Teigiama, kad žurnalo, išspausdinusio karikatūrą, svetainė neveikia dėl įsilaužėlių, greičiausiai, radikalių islamistų.

Laukiama sumaišties

Žurnalo atstovai teisinasi, kad karikatūras spausdina kiekvieną savaitę ir tai nėra nieko nauja. „Kai kalba eina apie pranašą Mahometą, tuomet tai vadinama provokacija. Visų pirma negalima piešti Mahometo, tuomet – radikalaus musulmono ir kaskart sakoma, kad tai provokacija musulmonams“, – nieko ypatinga neįžvelgė žurnalo redaktorius Stephane Charbonnier.

Prancūzijos musulmonų tarybos prezidentas Mohammedas Moussaoui teigia, jog „tai ne pirmas kartas, kuomet „Charlie Hebdo“ paskelbia tokias karikatūras“. 

„Tai skandalinga, kai tokiame šiandieniniame kontekste pasirodo dar ir karikatūros. Mes už nuomonės, žodžio laisvę, bet čia eina kalba apie neapykantą ir įžeidimą“, – sakė jis. Paryžiaus Didžiosios mečetės vadovas Dalil Boubakeur įsitikinęs, kad karikatūra dar pablogins situaciją  ir pavadino poelgį visiškai neatsakingu. 

„Laisvė nepanaikina atsakomybės“, – skelbė ir šalies Prezidentas Francois Hollande. Konservatyvi opozicija buvo kitokios nuomonės ir gynė žurnalą. „Šioje srityje negalima pasiduoti“, – sakė buvęs ministras pirmininkas Francois Fillonas.

Anot vokiečių spaudos, žurnalas Prancūzijoje sukėlė didžiulį susidomėjimą. Iš smalsumo jį perka net ir tie, kas anksčiau žurnalo neskaitydavo. 110 tūkstančių tiražas buvo greit išgraibstytas.

„Perka, kaip šiltas bandeles“, – sakė vieno kiosko Paryžiuje savininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min