Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzų konservatoriai surengė demonstraciją, kaltindami vyriausybę šeimos fobija

Prancūzijoje demonstracija prieš vyriausybės „šeimos fobiją“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijoje demonstracija prieš vyriausybės „šeimos fobiją“
Šaltinis: BNS
0
A A

Daugiau kaip 100 tūkst. konservatyvių pažiūrų prancūzų sekmadienį žygiavo Paryžiaus ir Liono gatvėmis kaltindami prezidento Francois Hollande'o vyriausybę šeimos fobija – dėl gėjų santuokų legalizavimo ir kitos planuojamos politikos, kuri, pasak jų, pakenks tradicinėms šeimoms.

Policija pranešė, kad demonstracijoje Prancūzijos sostinėje dalyvavo 80 tūkst. žmonių, kurie sudarė mėlynos, baltos ir rožinės spalvų jūrą. Šias spalvas yra pasirinkęs pagrindinis tokius protestus organizuojantis judėjimas LMPT („Protestas kiekvienam“), kuris pateikė daug didesnį dalyvių skaičių – pusės milijono.

Mažiausiai 20 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijoje Lione, daugelis – važiuodami autobusais. Žmonės mojavo plakatais su užrašais „Mama ir tėtis, nieko nėra geriau vaikui“, „Du tėvai, dvi motinos, vaikai be orientyrų“. Pastarasis šūkis prancūziškai yra rimuotas.

Katalikų kardinolas Philippe'as Barbarinas, Liono arkivyskupas, kuris žygiavo demonstracijos priekyje greta Didžiosios mečetės rektoriaus Kamelio Kabtane'o, sakė nuogąstaujantis, kad į pataisas, kurios po kelių mėnesių bus pateiktos svarstyti parlamentui, gali būti įtrauktas siūlymas legalizuoti pagalbą lesbietėms susilaukti vaikų ar leisti rinktis surogatinę motinystę gėjams, norintiems genetiškai giminingų vaikų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijoje demonstracija prieš vyriausybės „šeimos fobiją“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijoje demonstracija prieš vyriausybės „šeimos fobiją“

„Nesame naivūs“, – sakė jis žurnalistams.

Organizatoriai šiame mieste centriniame šalies regione apskaičiavo, kad demonstracijoje dalyvavo 40 tūkst. žmonių, savo pareiškime jie rašo, kad demonstrantai sukėlė mėlynos ir rausvos spalvų bangą.

„Gyvename visuomenėje, kuri prarado daug savo orientyrų, ir visa, kas buvo institucija, kas tarnavo kaip pamatas, pamažu išnyko, – sakė vienas penktą dešimtį metų einantis protestuotojas, prisistatęs Erico vardu. – Šeimos puolimai yra pavojingi šeimai, vaikams, šaliai.“

LMPT prezidentė Ludovine de la Rochere sakė, kad labai džiaugiasi dalyvių skaičiumi, ir paragino vyriausybę reaguoti į demonstrantų susirūpinimą.

Protestuotojai taip pat reikalauja atsisakyti eksperimentinės mokyklų programos, kuria siekiama kovoti su lyties stereotipais.

Tarp kitų LMPT protestų taikinių yra medicininės reprodukcijos technologijos lesbiečių poroms ir apvaisinimas mėgintuvėlyje.

Protestuotojai taip pat reikalauja atsisakyti eksperimentinės mokyklų programos, kuria siekiama kovoti su lyties stereotipais.

Demonstracijos Lione priešakyje žengė ir politikai su savo trispalvėmis juostomis – už transparanto su anglišku užrašu „Briuseli, palik mūsų vaikus ramybėje“.

LMPT darbuotojas Francois de Vivies'as sakė, kad Europos Parlamentas antradienį turi svarstyti ataskaitą, kurioje vėl bandoma sakyti, kaip mes turėtume ugdyti savo vaikus.

Toje ataskaitoje raginama imtis naujo Europos Sąjungos (ES) veiksmų plano kovoti su homofobija.

Liono protestuotojai šaukė: „Hollande'ai, tu suskaldei Prancūziją.“ Daugelis reikalavo prezidento ir švietimo ministro Vincent'o Peillono atsistatydinimo.

Harlemas Desiras, F.Hollande'o Socialistų partijos pirmasis sekretorius, apkaltino „reakcionierišką pakraštį“ tuo, kad jis pasitelkia melą ir manipuliacijas, siekdamas konsoliduoti opoziciją vyriausybės politikai, jį remiant opozicijos parlamentarams.

Tačiau opozicinės partijos UMP deputatas Henri Guaino, kuris dalyvavo demonstracijoje Paryžiuje, sakė, kad vyriausybė bando kurstyti nesantaiką, gaivinti seną susiskaldymą Prancūzijos visuomenėje.

Šie masiniai protestai vyko savaitė po to, kai keli tūkstančiai žmonių Paryžiuje dalyvavo „Pykčio dienos“ demonstracijoje prieš F.Hollande'o socialistų vyriausybę.

Pasak vidaus reikalų ministro Manuelio Vallso, formuojamas „prancūzų Arbatėlės judėjimas“ – pagal JAV dešiniojo sparno politinį judėjimą.

Vidaus reikalų ministras Manuelis Vallsas perspėjo, kad sekmadienį nebus toleruojami „jokie ekscesai“. Paryžiuje budėjo 2 tūkst. saugumo pajėgų narių, virš demonstracijos skraidė policijos sraigtasparnis, buvo uždarytos penkios metropoliteno stotys.

Policija pranešė areštavusi 18 žmonių, tarp jų – kelis kraštutinių dešiniųjų studentų judėjimo narius. Du jų buvo sulaikyti, vienas – dėl žurnalisto užpuolimo.

Griežtame interviu vienam sekmadienio laikraščiui M.Vallsas kalbėjo apie šalį skaldančias tamsiąsias jėgas ir užsiminė, kad konservatyvūs protestuotojai yra susiję su kraštutinių dešiniųjų radikalais, kurie surengė praėjusios savaitės protestą, pasibaigusį smurtu ir antisemitiniais šūkiais.

Pasak ministro, formuojamas „prancūzų Arbatėlės judėjimas“ – pagal JAV dešiniojo sparno politinį judėjimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min