Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzų korespondentai prašo juos skubiai išgabenti iš Sirijos pajėgų apsupto miesto rajono

Bombardavimų apgadintas pastas Homse
AP/„Scanpix“ nuotr. / Bombardavimų apgadintas pastatas Homse
Šaltinis: BNS
0
A A

Du prancūzų žurnalistai ketvirtadienį prašė juos išgelbėti iš apsiausto Sirijos Homso rajono, kuriame įsitvirtinusi opozicija, tuo tarpu prezidentas Nicolas Sarkozy dviejų jų kolegų mirtis pavadino žmogžudyste.

Internete paskelbtame vaizdo įraše sunkiai sužeista prancūzų žurnalistė Edith Bouvier ir jos kolega Williamas Danielsas prašė kuo skubiau juos išvežti iš šalies. Taip pat buvo siekiama perkelti į saugią vietą penktą žurnalistą, kuris buvo sužeistas per tą patį Homso rajono, kuriame įsitvirtinusi opozicija, bombardavimą .

Sirijos informacijos ministras Adnanas Mahmudas agentūrai AFP sakė, kad Homso gubernatoriui buvo nurodyta surasti korespondentus ir išgabenti juos į saugią vietą.

Tuo tarpu Vakarų šalių vadovai ir žmogaus teisių grupės su pasipiktinimu kalba apie tai, kad režimo pajėgos tyčia apšaudo civilius gyventojus ir yra atsakingos dėl žurnalistų žūties.

„Tie, kurie tai padarė, turės už tai atsakyti“, – sakė N.Sarkozy.

„Dėl globalizacijos jūs negalite ilgiau tyliai žudyti. Aš mačiau vaizdus. Buvo nuspręsta bombarduoti tą vietą, nes ten buvo žurnalistų“, – sakė N.Sarkozy.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras, paklaustas apie „Sunday Times“ fotografo likimą, sakė: „Darome viską, kas būtina, kad išgabentume Marie Colvin palaikus ir Paulas Conroy patektų į saugią vietą. Šiuo metu negalime pateikti daugiau detalių.“

Aplinkybės, susijusios su 56-erių amerikietės žurnalistės M.Colvin ir 28-erių prancūzo fotografo Remi Ochliko žūtimi nėra iki galo aiškios, tačiau Sirijos opozicija tvirtina, jog jie žuvo, kai prezidento Basharo al Assado režimo pajėgos apšaudė improvizuotą žiniasklaidos centrą Homso rajone Baba Amre.

Tuo tarpu Homse įstrigę abu prancūzų žurnalistai, jaudinančiai prašė pagalbos vaizdo įraše, kurį internete išplatino prieš dabartinį Bashar al-Assado režimą kovojantys aktyvistai. Jiems kalbant, pasigirdo sprogimas.

E.Bouvier, prancūzų laikraščio „Le Figaro“ reporterė, vaizdo įraše atrodė rami, kalbėjo rišliai, net šypsojosi į kamerą.

„Mano koja lūžo, šlaunikaulis skilo ir išilgai, ir skersai. Mane reikia operuoti kuo greičiau“, – kalbėjo ji.

„Daktarai manimi rūpinasi labai gerai, kiek įstengia, bet jie negali atlikti chirurginių procedūrų“, – pridūrė ji.

„Reikėtų, kad būtų nutraukta ugnis, reikia greitosios medicinos pagalbos mašinos, ar bet kokio kito važiuojančio autombilio, kuriuo galėčiau pasiekti Libano sieną, kad mane kuo greičiau pradėtų gydyti“, – kalbėjo ji gulėdama apklota antklode ant sofos.

Greta jos matyti mediko chalatu vilkintis vyras su stetoskopu, kuris arabiškai apibūdino E.Bouvier būklę ir pakartojo jos prašymą kuo greičiau evakuoti ją.

E.Bouvier sakė, kad vaizdo įrašas darytas ketvirtadienį apie 15 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku. Jis paskelbtas „YouTube“ svetainėje ir Sirijos opozicijos aktyvistų išplatintas žiniasklaidai.

W.Danielsas sakė pats nesąs nukentėjęs per trečiadienio apšaudymą, bet padėtis darosi vis blogesnė; nėra elektros, sunku per apsuptį gauti maisto.

„Mūsų dvasinė būklė gera, ji (E.Bouvier) stipri, ji šypsosi“, – pasakojo jis apie savo kolegę. Laisvas žurnalistas W.Danielsas Sirijoje atliko „Le Figaro“ ir žurnalo „Time“ užduotis.

„Viliuosi, kad Prancūzijos valdžia padės mums kuo greičiau, nes mums čia sunku. Mes neturime elektros. Nedaug teturime ką valgyti, sviediniai tebekrenta. Reikia, kad mus evakuotų medikai“, – kalbėjo jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min