Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasideda kova dėl vieno svarbiausių postų Europoje

Gianni Pittella Europos Parlamento posėdžių salėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gianni Pittella Europos Parlamento posėdžių salėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vokietijos politinį gyvenimą sugrįžtantis Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas palieka vieną svarbiausių postų žemyne. Kas taps naujuoju EP vadovu?

Šią savaitę apie sprendimą kandidatuoti į EP pirmininko poziciją ketina paskelbti italas, Socialistų ir demokratų progresyviojo aljanso narys Gianni Pittella.

Antradienį apie savo kandidatūrą paskelbė airė, Europos liaudies partijos narė Mairead McGuinness. Ji ne vienintelė centro dešinės politikus vienijančios Europos liaudies partijos narė, siekianti perimti postą iš M.Schulzo.

Galių pasiskirstymo principas turėtų užtikrinti postą socialistams ir demokratams, tačiau į jį pretenduoja ir kiti dešiniųjų pažiūrų atstovai – prancūzas Alainas Lamassoure'as ir slovėnas, buvęs šalies premjeras Aljažas Peterle.

Nepaisant to, kad G.Pittella jau nuo 2014 metų vadovauja socialistams ir demokratams Europos Parlamente, jo kandidatavimas laikomas labai logišku žingsniu, tačiau palaikymo parlamento narių gretose jis turi nedaug.

Ambicinga prancūzė

Europos liberalų ir demokratų aljanso (ALDE) narė, prancūzė Sylvie Goulard taip pat norėtų kelti savo kandidatūrą. S.Goulard, studijavusi elitinėje Nacionalinėje administravimo mokykloje, būtų patrauklus pasirinkimas tiems, kurie norėtų šį postą atiduoti patyrusiai ir ryžtingai politikei moteriai.

Prancūzė nuo 2011 iki 2014 metų buvo Europos komisaro Romano Prodi patarėja, yra išleidusi net kelias knygas apie Europos Sąjungos veiklą. Viena iš jų – „Europa nemokšoms“, kuriame paprastai išdėstomi pagrindiniai ES veikimo principai.

Savo laiške, kuriame patvirtino ryžtą siekti EP vadovės posto, ji žadėjo paversti šią poziciją panašesne į nacionalinio parlamento pirmininko.

„Būsimas vadovas turėtų būti sąžiningas visoms politinėms jėgoms“, – pabrėžė ji.

Sprendimas – liberalų rankose

Jei liberalai visgi nuspręs nesiūlyti kandidato, jiems gali tekti lemiamas sprendimas balsavime. Nuo jų paramos priklausys, kas iš kairiųjų ar dešiniųjų užims šį svarbų postą.

Vienas iš ALDE atstovų „Politico“ žurnalistams jau patvirtino, kad aljanso lyderis Guy Verhofstadtas jau pradėjo derybas su socialistais demokratais ir Liaudies partijos atstovais.

„Mes nenusileisime, jei negausime kažko mainais“, – teigė vienas iš liberalų narių.

Europos konservatoriai ir reformistai, trečia didžiausia politinė jėga parlamente, jau pasirinko savo kandidatę – belgę Helgą Stevens.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min