Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 13d. 15:43

Prasiskolinę graikai nori išnuomoti salas

Graikijos sala
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Graikijos sala

50 milijardų eurų – tiek lėšų privalo nuo krizės nukentėję graikai surinkti iš šalies turto privatizavimo. Be kvietimo investuoti į energetikos koncernus, graikai siūlo ir savo salas. Izraelio gynybos ministras susidomėjo pasiūlymu.

 Iki šiol Graikijos turto privatizavimas buvo gana ribotas. Dėl krizės graikai iki 2020 metų turi iš turto išgauti 50 milijardų eurų. Tai Atėnai pažadėjo tarptautiniams pinigų donorams. Dar neilgai šalis turi naują valdžią ir bando didinti pagreitį. Turėtų būti parduodamos valstybinės įmonės, pavyzdžiui, dujų koncernas „Depa“. Salos turėtų būti siūlomos ilgalaikės nuomos pagrindais, skelbia vokiečių „Sueddeutsche zeitung“. Valstybinis privatizavimo fondas atidžiau nagrinėja 562 iš 6 000 salų ir jau nustatė, kad 40 iš jų tiktų nuomai. 

Tačiau norint imtis veiksmų prireiks pakeisti įstatymus, kurie leistų privataus kapitalo investicijas valstybinėje žemėje. Vyriausybė tikisi, kad salose turizmo verslo atstovai įsteigs golfo aikštynus arba prabangius viešbučius. 

Susidomėjimas kilo ir iš ten, kur nesitikėta – iš Izraelio. Šios šalies gynybos ministras Ehudas Barakas, laikraščio „Haaretz“ duomenimis, pareiškė mielai išsinuomotų arba pirktų salą Graikijoje – kariniams mokymams. Tačiau tokio pasiūlymo Izraelio kariuomenei jam dar nepavyko įsiūlyti.

Valstybinio turto pardavimas Graikijoje yra gana ginčytinas. Keletas mažų salų jau keletą kartų priklauso privatiems asmenims, pavyzdžiui Skorpios priklauso Onassis šeimai. 1996 metais tarp Graikijos ir Turkijos kilo ginčas dėl negyvenamos salos Egėjo jūroje. 

Seni ginčai, matyt, prisimiršo. Turkijos bendrovės taip pat susidomėjo graikų pasiūlymu nuomotis salas. Turkų turizmo verslo atstovai kartu su partneriais iš Graikijos dar gegužę 40-čiai metų išsinuomojo Lesbos salą. 
 

Temos: 2 Graikai Graikija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min