Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Georgas Papandrėjus: Graikija deda „antžmogiškas pastangas“, kad sumažintų savo skolas

Protestuotojai prie Graikijos parlamento
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai prie Graikijos parlamento
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Graikija deda „antžmogiškas pastangas“, kad sumažintų savo įsiskolinimus, antradienį pareiškė šios šalies premjeras Georgas Papandrėjus, ruošdamasis deryboms su Vokietijos kanclere Angela Merkel dėl euro zonos skolų krizės.

G.Papandreou išpeikė Graikijos kritikus, sakydamas, jog „bausmę ir panieką“ nukreipti vien į Atėnus toli gražu nėra konstruktyvu. Premjeras šiuos komentarus išsakė konferencijoje, organizuotoje Vokietijos darbdavių federacijos BDI prieš jo susitikimą su A.Merkel.

„Jeigu žmonės jaus vien bausmę ir panieką, ši krizė netaps galimybe – ji taps pralaimėtu reikalu. Na, o mes esame pasiryžę paversti ją sėkme“, – pabrėžė Graikijos lyderis.

Faktas, kad Graikija kalama prie gėdos stulpo, yra „nuviliantis ne vien politiniame lygmenyje, kur dedamos antžmogiškos pastangos siekiant įgyvendinti griežtus tikslus, gilėjant recesijai, tačiau taip pat nuviliantis graikams, kurie daro šias skausmingas aukas ir (įgyvendina) sudėtingus pokyčius“, aiškino G.Papandreou.

Jis pridūrė, kad prireiks ne vienų „metų įvykdyti šiuos didžiuosius pokyčius“.

„Mes tiesiog prašome atsižvelgti į šiuos faktus“, – sakė G.Papandreou.

Tuo tarpu Graikijos finansų ministras Evangelas Venizelas pareiškė, kad kita tarptautinio finansinio gelbėjimo paketo išmoka Atėnams bus pervesta „laiku“ ateinantį mėnesį.

„Absurdiška sakyti, kad Graikija arba kuri nors kita Europos šalis bankrutuos“, – E.Venizelosas sakė grįždamas iš Vašingtono, kur jis dalyvavo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimuose.

Graikijos pareigūnai sako, kad jiems reikia 8 mlrd. eurų (27,6 mlrd. litų) būtiniausioms valstybės išlaidoms padengti, šalyje stiprėjant socialiniams neramumais ir sklandant gandams, jog šalis bankrutuos bei nugramzdins euro zoną į dar gilesnę krizę.

Pareigūnai nurodė, kad Atėnai šią savaitę gali paskelbti kai kuriuos privatizacijos planus, kreditoriams vis labiau spaudžiant skolų prislėgtą šalį vykdyti savo fiskalinius įsipareigojimus.

„Galiu užtikrinti, kad Graikija įvykdys visus savo įsipareigojimus. Pažadu, kad mes, graikai, greitai vėl išsikovosime sau kelią į augimą ir klestėjimą po šio skausmingo laikotarpio“, – tvirtino G.Papandreou.

Graikijos premjeras pareiškė, kad liepos 21 dieną Europos Sąjungos (ES) lyderių priimti sprendimai padidinti Bendrijos finansinės pagalbos fondo dydį ir įgaliojimus buvo „žingsniai teisinga kryptimi“.

„Graikijai tai suteikia gyvybinės erdvės įgyvendinti mūsų reformas, kad jos duotų rezultatų“, – sakė jis.

G.Papandreou lygino dabartines Graikijos pastangas su komunistinės Rytų Vokietijos pertvarkymo griuvus Berlyno sienai.

„Berlyno sienos griūtis paskelbė Europos padalijimo pabaigą. Dabar ne laikas atstatinėti sienas Europoje“, – pabrėžė premjeras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min