Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prestižinė JAV žurnalistikos premija paskirta asmenims, nufilmavusiems iranietės mirtį per protesto demonstraciją Teherane (video)

Irane žuvusi Neda Agha-Soltan
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Irane žuvusi Neda Agha-Soltan
Šaltinis: 15min
0
A A

Nežinomiems asmenims, kurie nufilmavo, kaip per protesto demonstraciją Teherane nušaunama viena iranietė, paskirta George'o Polko premija. Pirmą kartą šis žurnalistikos apdovanojimas skirtas anonimiškai paskelbtam darbui.

2009 metų George'o Polko premijos, kurios laimėtojų pavardės buvo paskelbtos antradienį Niujorke, dar tapo Davidas Rohde, „New York Times“ korespondentas, apdovanotas už penkių straipsnių seriją, smulkiai pasakojančią apie jo pagrobimą ir gyvenimą Talibano nelaisvėje, ir Davidas Grannas, kurio žurnale „New Yorker“ išspausdintas straipsnis privertė suabejoti nuteistojo, kuriam buvo įvykdyta mirties bausmė, kalte ir įžiebė šalies gyventojų protestus.

Ši premija, kurią skiria Long Ailando universitetas, laikoma vienu prestižiškiausių JAV žurnalistikos apdovanojimų. Ji įsteigta 1949 metais pagerbiant CBS korespondentą George'ą W.Polką, kuris žuvo nušviesdamas pilietinį karą Graikijoje. Premijos bus įteiktos balandžio 8 dieną Manhatane.

Premijų direktorius Johnas Darntonas savo pareiškime nurodė, kad anonimiškai nufilmuotus ir paskelbtus vaizdus iš Irano matė milijonai žmonių ir šie „vaizdai tapo iraniečių pasipriešinimo simboliu“.

„Šis apdovanojimas liudija, kad šiuolaikiniame pasaulyje drąsus įvykių liudininkas su telefono kamera gali savo vaizdo įrašus paskelbti interneto svetainėse“, – sakė jis.

Vaizdo įraše nufilmuota studentės Nedos Agha-Soltan mirtis. Ji buvo nušauta per protesto demonstracijas prieš Mahmoudo Ahmadinejado perrinkimą prezidentu birželio 12 dieną. Internete vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Neda birželio 20 dieną nukraujuoja Teherano gatvėje, matė visas pasaulis; ji sukėlė pasipiktinimo bangą dėl Irano taikytų priemonių prieš demonstrantus.

D.Rohde premiją gavo už reportažą „Held by the Taliban“ („Talibano nelaisvėje“), kuriame aprašomi jo septynių mėnesių išbandymai Afganistane ir Pakistane bei drąsus pabėgimas iš nelaisvės.

D.Granno straipsnis „Trial by Fire“ („Išbandymas ugnimi“) kritiškai nagrinėja Camerono Toddo Willinghamo bylą Teksase ir kelia klausimus dėl šios padegimo bylos tyrimo būdų, kurie buvo naudojami jį apkaltinant padegus savo namus ir nužudžius tris dukteris. Premijos komiteto pranešime nurodoma, kad šis straipsnis „gali būti pirmas kruopščiai dokumentiškai patvirtintas atvejis, kai remiantis šiuolaikine Amerikos juridine sistema mirti buvo nuteistas nekaltas žmogus“.  

VIDEO: Neda Agha Soltan, killed 20.06.2009, Presidential Election Protest, Tehran, IRAN
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min