Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidento nuomone, ES ir JAV turi dar glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant energetinio saugumo problemas

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Europos Sąjungos valstybių vadovų susitikime su JAV Prezidentu Baraku Obama. Buvo aptarta pasaulinė ekonominė krizė ir galimi veiksmai stabdant negatyvius ekonominius procesus.

Pabrėžta, kad ES ir JAV būtina veikti kartu gaivinant ekonomiką ir stiprinant energetinį saugumą. Apibendrindamas šį susitikimą Lietuvos vadovas teigiamai įvertino tai, kad didelis dėmesys buvo skirtas energetinio saugumo problemoms spęsti. Prezidento nuomone, vienintelis būdas veiksmingai kovoti su tokiais pasauliniais iššūkiais kaip klimato kaita ar energetinis saugumas, yra visiems bendrai sutelkti pastangas.

Pasak šalies vadovo, ES ir Jungtinės Valstijos privalo dar glaudžiau bendradarbiauti ieškodamos naujų tvarių būdų, kaip išplėsti alternatyvių ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

Prezidento V.Adamkaus įsitikinimu, norint užtikrinti tikrą transatlantinės bendruomenės energetinį saugumą, būtina pakilti į kokybiškai naują bendradarbiavimo lygį ir suderinti bendrą transatlantinę poziciją visos ES Rytų Kaimynystės atžvilgiu. Valstybės vadovas pabrėžia, kad laisvė ir stabilumas į Rytus nuo ES neturi būti suvokiami kaip savaime suprantamas dalykas. Prezidento nuomone, mes galime padėti sustiprinti regiono ryšius, suvienydami Europą ir Juodosios bei Kaspijos jūrų šalis konkrečiais energetikos projektais.

Lietuvos vadovas mato galimybių dar labiau sustiprinti ES ir JAV bendradarbiavimą energetikos srityje ir sukurti dar daugiau pridėtinės vertės, tačiau tam būtina reguliariai rengti konsultacijas. Prezidento nuomone, verta būtų apsvarstyti mintį įkurti transatlantinę energetikos tarybą.

Po susitikimo Lietuvos vadovas padėkojo JAV Prezidentui B.Obamai už jo poziciją, pareikštą Prahos Hradoje pasakytoje kalboje, kad Aljansas turi parengti gynybos planus nuo įvairaus pobūdžio grėsmių. Prezidento V.Adamkaus nuomone, tai dar labiau sustiprina Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių saugumo garantijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min