Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidento rinkimų dieną Ukrainoje skamba rožinės ateities pažadai (nuotraukos)

Kandidatas į prezidentus V.Janukovyčius atvyko atiduoti savo balso.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kandidatas į prezidentus Viktoras Janukovyčius atvyko atiduoti savo balso.
Šaltinis: BNS
0
A A

Pagrindiniai pretendentai į Ukrainos prezidento postą – Viktoras Janukovyčius, Julija Tymošenko ir Viktoras Juščenka – jau prabalsavo savo rinkimų apylinkėse.

Kandidatas į prezidento postą, Regionų partijos lyderis V.Janukovyčius balsavimo dieną praleis daugiausia rinkimų štabe.

„Dalį štabe, dalį šeimoje, bet visą laiką dirbsiu“, – sakė jis žurnalistams sekmadienį, pabalsavęs vienoje sostinės rinkimų apylinkių.

Pasak V.Janukovyčiaus sekmadienio rytą jam paskambino vaikaitis ir palinkėjo sėkmės.

Atsakydamas į klausimą, už ką balsavo, V.Janukovyčius pažymėjo, kad balsavo už permainas, už pokyčius į gerąją pusę Ukrainoje.

Viktoras Janukovyčius mano, kad vadinamieji stebėtojai iš Gruzijos turi išvykti iš Ukrainos ir prašo Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį atšaukti juos iš šalies.„Jaučiu, kad Ukrainos liaudis nori permainų, ir labai greitai prasidės naujas šalies gyvenimo etapas“, – sakė jis.

Atsakydamas į klausimą apie Ukrainos užsienio politikos prioritetus, jeigu bus išrinktas prezidentu, jis sakė: „Aš dirbsiu ir su Europa, ir su Rusija, ir su kitomis pasaulio šalimis“.

V.Janukovyčius balsavo Kijevo Obolonės rajone, 218-osios rinkimų apygardos 20-ojoje apylinkėje. Apylinkės rinkimų komisijos pirmininkė yra Julija Tymošenko.

Regionų partijos lyderis atėjo į rinkimų apylinkę vienas, be žmonos. Jis pažymėjo, kad jo šeimos nariai balsuoja įvairiose skirtingose apylinkėse.

V.Janukovyčius mano, kad vadinamieji stebėtojai iš Gruzijos turi išvykti iš Ukrainos ir prašo Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį atšaukti juos iš šalies.

„Neleistina, kad mūsų šalyje kokia nors užsienio valstybė kištųsi į mūsų vidaus reikalus. Ir aš noriu kreiptis į prezidentą Saakašvilį, kad jis atšauktų savo vadinamuosius stebėtojus. Jie čia nereikalingi, mes be jų išsiaiškinsime“, – sakė jis žurnalistams sekmadienį rinkimų apylinkėje Kijeve.

V.Janukovyčius taip pat kreipėsi į Ukrainos prezidentą Viktorą Juščenką, prašydamas atlikti savo konstitucinę pareigą ir apginti rinkėjų teises, Ukrainos konstituciją, „kad mūsų rinkėjai pajustų, jog šalyje yra tvarka, bent jau rinkimų dieną“.

Tymošenko balsavo Dniepropetrovske

Ukrainos ministrė pirmininkė J.Tymošenko mano, kad sausio 17 dieną Ukraina renkasi savo ateitį, ir jai prasideda naujas kelias.

„Šiandien ne vien kandidato rinkimai, o Ukraina renkasi ateitį keliasdešimčiai metų“, – sakė J.Tymošenko, kai pabalsavo rinkimuose sekmadienį Dniepropetrovske.

„Šįkart mes atvažiavome į tėviškę visa šeima, ten, kur gimėme, ir ten, kur praėjo mūsų jaunystė. Ir šiandien mes balsuojame už Ukrainos ateitį“, – sakė ji.

J.Tymošenko sakė, kad šį rytą išlydėdama balsuoti jos mama palaiminusi ją.

Į rinkimų apylinkę ji atėjo kartu su savo vyru Oleksandru ir dukra Jevhenija. Juos pasitiko vaikai su baltais ir raudonais balionais. Premjerės balsavimą nušvietė kelios dešimtys žurnalistų.

Pabalsavęs Juščenka sakė vėl būsiąs išrinktas prezidentu

Ukrainos prezidentas V.Juščenka tikisi pergalės rinkimuose, kurie, anot jo, parodys, kad Ukraina yra europietiška šalis.

„Nė kiek neabejoju, kad Ukraina vėl pademonstruos, jog ji yra europietiška demokratinė šalis, kurios tauta yra laisva, liaudis laisva, užtikrinta pasirinkimo laisvė“, – sakė žurnalistams V.Juščenka pabalsavęs Kijeve.

Paklaustas, ką veiksiąs, jei nebus išrinktas antrajai kadencijai, V.Juščenka atsakė: „Būsiu išrinktas“.

Prezidentas palinkėjo Ukrainai ir rinkėjams klestėjimo ir laimės daugelį metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min