Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 7d. 14:45 , atnaujinta: 2018 gegužės 7d. 16:10

Prezidentu prisaikdintas V.Putinas į premjero postą vėl pasiūlė D.Medvedevą

Dmitrijus Medvedevas
„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas

Pirmadienį inauguruotas Vladimiras Putinas nieko nenustebino į premjero postą vėl pasiūlydamas Dmitrijų Medvedevą. Jo kandidatūrą dar svarstys Valstybės Dūma, praneša spektr.ru

V.Putinas „pasiūlė Dmitrijaus Medvedevo kandidatūrą, kad gautų Valstybės Dūmos sutikimą paskirti jį Rusijos Federacijos vyriausybės vadovu“, sakoma Kremliaus pranešime, paskelbtame tuojau po valstybės vadovo prisaikdinimo 4-ai kadencijai.

52 metų D.Medvedevas ėjo prezidento pareigas nuo 2008-ųjų iki 2012-ųjų, V.Putinui atidirbus šalies vadovo poste dvi kadencijas iš eilės. Siekti trečios kadencijos jis tuomet negalėjo dėl Rusijos Konstitucijoje numatytų apribojimų.

V.Putinas vėl tapo prezidentu 2012-aisiais, o D. Medvedevui atiteko premjero postas. Kalbama, kad apie tokią "rokiruotę" jiedu susitarė nuo pat pradžių, o tie, kas laikė D. Medvevą liberalesniu veikėju, nusivylė ir prisijungė prie opozicijos politiko Aleksejaus Navalno surengtų masinių protestų.

V.Putinas ir D.Medvedevas susipažino savo gimtajame mieste Sankt Peterburge, kur 10-ą dešimtmetį drauge dirbo merijoje.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Aleksejus Navalnas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Aleksejus Navalnas

65 metų V.Putinas dabar valdys šalį bent iki 2024-ųjų ir jau dabar eina savo pareigas ilgiau nei kiti Rusijos lyderiai nuo Josifo Stalino laikų.

Kovą dabartinis prezidentas laimėjo rinkimus, surinkęs daugiau nei 76 proc. balsų.

Pastaraisiais metais D.Medvedevas šiame poste vaidino palyginti nereikšmingą vaidmenį ir seniai sklando gandai apie jo galimą atleidimą.

2017-aisiais opozicijos politikas ir kovotojas su korupcija Aleksejus Navalnas atskleidė D.Medvedevo turtą, netikėtai paskatindamas didelius opozicijos protestus prieš šį žmogų, kurio kažkada norėta tikintis, kad jis pasuks Rusiją liberaliu keliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min