Sportas gyvai

Prie Antarktidos nuskendus Pietų Korėjos traleriui, nuogąstaujama dėl 22 įgulos narių žūties

Vienam Pietų Korėjos žvejybos traleriui pirmadienį netikėtai nuskendus prie Antarktidos, nuogąstaujama dėl 22 jo įgulos narių žūties, pranešė gelbėtojai.
Šis Pietų Korėjos traleris nuskendo prie Antarktidos
Šis Pietų Korėjos traleris nuskendo prie Antarktidos / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Laivas Antarktida

Naujosios Zelandijos jūrų laivybos tarnyba „Maritime New Zealand“ nurodė, kad kitas traleris išgriebė iš vandenyno 20 žvejų netrukus po to, kai nuskendo jų laivas „Number One Insung“. Tačiau manoma, kad kiti įgulos nariai vandenyje negalėjo išlikti gyvi ilgiau nei dešimt minučių, nes neturėjo specialių kostiumų.

Penki įgulos nariai žuvo iš karto, kai jų laivas nuskendo pirmadienį apie 6 val. 30 min. vietos (sekmadienį 19 val. 30 min. Lietuvos) laiku už maždaug tūkstančio jūrmylių (1 882 kilometrų) į šiaurę nuo McMurdo bazės Antarktidoje. Gelbėtojai iš pradžių tikėjosi, kad maždaug 17 dingusių žvejų pavyko sulipti į gelbėjimosi valtį.

„Maritime New Zealand“ koordinavo dingusiųjų paieškoms, kuriose dalyvavo penki tame regione esantys traleriai, tačiau pirmadienio vakarą teko pripažinti, kad nebeliko vilčių rasti juos gyvus.
„Tampa vis mažiau tikėtina, kad bus rasta daugiau likusių gyvų“, – sakė gelbėjimo operacijų vadovas Dave'as Wilsonas.

„Maritime New Zealand“ atstovas Rossas Hendersonas nurodė, kad traleris nuskendo palyginti ramiuose vandenyse ir nepasiuntė SOS signalo.

„Negavome jokio nelaimės signalo. Kol kas nežinome, dėl kokios priežasties nuskendo šis laivas“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Pietų Korėjos pakrančių sargybos atstovas, dirbantis Busano uoste, kuriame registruotas nuskendęs laivas, sakė AFP, kad tralerio įgulą sudarė aštuoni korėjiečiai, aštuoni kinai, 11 indoneziečių, 11 vietnamiečių, trys filipiniečiai ir vienas rusas.

Kol kas nežinoma, kurių šalių piliečiai žuvo per šį incidentą.

Antarktidą skalaujantys vandenys dažnai būna audringi, tačiau R.Hendersonas sakė, kad pirmadienį pūtė silpnas (5 metrų per sekundę) vėjas, o bangų aukštis tebuvo apie metrą.
Pietų Korėjos žvejai šiuose vandenyse gaudė Patagonijos dantžuves.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius