2026-04-07 13:19 Atnaujinta 2026-04-07 16:08

Susišaudymas prie Izraelio konsulato Stambule: žuvo užpuolikas, dar 2 sužeisti

Prie Izraelio konsulato Stambule antradienį per susišaudymą su policija žuvo užpuolikas ir dar du žmonės buvo sužeisti, pranešė vietos gubernatorius, pridūręs, kad du pareigūnai patyrė lengvus sužalojimus.
Murad Sezer / REUTERS
Murad Sezer / REUTERS

Gubernatorius Davutas Gulas patvirtino vieno iš užpuolikų žūtį per išpuolį, įvykusį apie 12 val. 15 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Kol kas neaišku, ar tikslinis taikinys buvo Izraelio konsulatas. „Šiuo metu Turkijos teritorijoje“ nėra jokių Izraelio diplomatų, naujienų agentūrai AFP sakė su situacija susipažinęs šaltinis.

Anot to paties šaltinio, Izraelio diplomatinės atstovybės saugumo sumetimais buvo evakuotos „ne tik Turkijoje, bet ir visame regione“ netrukus po 2023 metų spalio 7 dienos palestiniečių grupuotės „Hamas“ išpuolių Izraelio teritorijoje. Pareigūnai nustatė užpuolikų tapatybes.

Vidaus reikalų ministras Mustafa Ciftcis teigė, kad jie į Stambulą atvyko iš Izmito, maždaug už 86 kilometrų esančio miesto, išnuomotu automobiliu, o vienas iš užpuolikų buvo susijęs su „regioną išnaudojančia organizacija“.

Vėliau ministerija patikslino, kad nukautas užpuolikas „turėjo ryšių su teroristine grupuote“.

Turkijos pareigūnai kol kas neatskleidė, su kokia grupuote buvo susijęs užpuolikas, tačiau vietos žiniasklaida skelbė, kad tai galėjo būti džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kurio nariai susirėmė su Turkijos policija Jalovoje, esančioje Marmuro jūros pakrantėje, maždaug už 90 km į pietryčius nuo Stambulo.

Gruodį Jalovoje IS kovotojai pradėjo šaudyti į policiją; žuvo trys pareigūnai ir buvo sužeisti dar devyni.

Vienas iš dviejų antradienio susišaudymo dalyvių, kurie yra broliai, anksčiau buvo teistas dėl narkotikų, sakė ministras M. Ciftcis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą