Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 28d. 18:34

Prie klimato aktyvistės G.Thunberg eitynių Monrealyje prisijungė pusė milijono žmonių

Greta Thurnberg protesto akcijoje Monrealyje
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Greta Thurnberg protesto akcijoje Monrealyje

Pasaulyje tęsiantis „klimato streikų“ bangai, paauglė klimato aktyvistė Greta Thunberg penktadienį Monrealyje vadovavo pusės milijono protestuotojų eitynėms, po kurių Kanados ministrą pirmininką Justiną Trudeau ir kitų šalių lyderius paragino dėti daugiau pastangų saugoti aplinką.

Su J.Trudeau asmeniškai susitikusi 16 metų švedė per vėliau įvykusią spaudos konferenciją su vietinių tautų lyderiais pareiškė, jog premjeras „deda nepakankamai pastangų“, kad pažabotų visuotinį atšilimą skatinančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

„Mano žinia viso pasaulio politikams nesikeičia: tiesiog įsiklausykite ir veikite vadovaudamiesi naujausiomis mokslinėmis žiniomis“, – sakė aktyvistė.

G.Thunberg savo kalba „Kaip jūs drįstate?“, kurią ji šią savaitę pasakė per JT viršūnių susitikimą dėl klimato kaitos ir kurioje pasaulio lyderius apkaltino išdavus jos kartą, prikaustė viso pasaulio žiniasklaidos dėmesį.

„Savo tuščiais žodžiais jūs pavogėte mano svajones ir mano vaikystę“, – pastebimai piktai kalbėjo G.Thunberg, tramdydama ašaras.

Paauglė įkvėpė milijonus jaunuolių, kuriuos savo pusėn patraukė brandžiu ir atsidavusiu retoriniu stiliumi: nepaisant savo jauno amžiaus, ji beveik tobulai kalba angliškai.

„Tiesiog nuostabu būti tokiems vieningiems siekiant bendro tikslo, – pareiškė ji džiūgavusiai Monrealio miniai. – Jei valdžią turintys žmonės neprisiims atsakomybės, tuomet mes tai padarysime“.

„Šią savaitę viso pasaulio lyderiai susirinko Niujorke. Jie ir vėl mus nuvylė savo tuščiais žodžiais ir neadekvačiais planais“, – tęsė švedė.

„Tai neturėtų būti mūsų reikalas, bet kažkas turi jo imtis. Esame nepaprastoje padėtyje ir neliksime nuošaly. Mes esame permainos ir permainos jau artėja“.

J.Trudeau ir kitų Kanados partijų lyderiai atsitraukė nuo įtemptos rinkimų kampanijos ir prisijungė prie G.Thunberg per Monrealyje įvykusį mitingą. Organizatorių teigimu, renginyje dalyvavo apie 500 tūkst. žmonių.

J.Trudeau, kuris į mitingą atėjo su žmona ir vaikais, bendravo su triukšminga minia, mojavusia plakatais su užrašais „Gerbkime Motiną Žemę“ ir „Paverskime Ameriką vėl Greta“ – aliuzija į JAV prezidento ir žinomo klimato skeptiko Donaldo Trumpo išpopuliarintą rinkimų kampanijos šūkį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Greta Thurnberg ir Justinas Trudeau
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Greta Thurnberg ir Justinas Trudeau

Su G.Thunberg susitikęs ir skirti lėšų 2 mlrd. medžių sodinimui pažadėjęs J.Trudeau pareiškė: „Visiškai su ja sutinku. Turime padaryti daugiau“.

Anksčiau šią savaitę liberalų lyderis pažadėjo, jog Kanada iki 2050 metų iki nulio sumažins grynąjį išmetamą anglies dvideginio kiekį. Tokį pažadą kiek anksčiau davė dar 66 valstybės.

Praėjusį penktadienį daugiau nei 6 mln. jaunuolių ir suaugusiųjų prisijungė prie visame pasaulyje surengtų „klimato streikų“.

Šią savaitę tokios akcijos pritraukė mažiau žmonių, bet dalyviai vis tiek buvo aktyvūs. Italijoje į gatves išėjo šimtai tūkstančių jaunuolių, o prie Naujosios Zelandijos parlamento susirinko apie 40 tūkst. protestuotojų. Šveicarijoje aktyvistai pamėgino užblokuoti vieną svarbų greitkelį, tad teko įsikišti policijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min