Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie prezidentūros Kijeve kilo Nacionalinės gvardijos karių maištas

Ukrainos būtinosios tarnybos kariai susirinko protestuoti prie Ukrainos prezidentūros
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kariai Kijeve taikioje akcijoje reikalauja demobilizacijos
Šaltinis: BNS ir 15min.lt
0
A A

Ukrainoje Nacionalinės gvardijos būtinosios karinės tarnybos kariai, tarnaujantys Kijevo srityje, prie prezidento administracijos pastato surengė akciją, reikalaudami demobilizacijos. Dauguma jų karinės tarnybos laikas baigėsi ir jie neatsisako tarnauti toliau, tačiau reikalauja, kad su jais būtų sudaryti kontraktai.

Keli šimtai karių atėjo į Banko gatvę ir, skanduodami „Dembel!“ (demobilizacija), pamėgino eiti pro prezidento administracijos pastatą saugojančius pareigūnus, kurie jų toliau neįsileido.

Papildyta 23.30 val. Kaip praneša agentūra „Unian“, piketuojantys gvardiečiai (pagrindą sudaro spec. būrio „Bars“ atstovai) čia kuria antrą „Maidaną“. Jie į savo pusę įkalbėjo pereiti apie 30 prezidento apsaugos pareigūnų. Be to, pasak protestuojančiųjų (kurie atstovauja mažų mažiausiai trims Kijevo garnizono kariniams daliniams), jau greitai prie jų prisijungs kolegos iš Černigovščinos, Charkovo, Lvovo.

Tad vidaus tvarką praėjusią žiemą „Maidano“ metu palaikę ir į to meto protestuotojus piktai skersakiavę kariai dabar patys rengia panašią akciją, kurią jau pakrikštijo „teisiniu Maidanu“. Jie žada „nieko nelaužyti ir negriauti, o tik protestuoti prieš teisinę neteisybę“.

Problema: vadai nežino, kada demobilizuoti karius

Prie protestuojančių gvardiečių išėjo Kijevo milicijos viršininkas Oleksandras Tereščukas, kuris paragino akcijos dalyvius nekelti riaušių ir pažadėjo su karių atstovais susitikti vėliau ir išspręsti susidariusią padėtį.

Dalyviai tvirtina, kad tarnauja kariuomenėje jau pusantrų metų, vietoj priklausančių vienerių metų, o jų vadai nežino, kada karius demobilizuoti.

Taikios akcijos dalyviai tvirtina, kad tarnauja kariuomenėje jau pusantrų metų, vietoj priklausančių vienerių metų, o jų vadai nežino, kada karius demobilizuoti.

Vėliau Nacionalinės gvardijos vadovybė pasiūlė kariams grįžti į kareivines ir ten tęsti derybas. Kartu su kariais vyktų ir jų tėvai, kurie galėsią kontroliuoti derybų eigą.

Kariai nesutiko su tokiu pasiūlymu ir nutarė likti Banko gatvėje, kur skanduoja „Dembel!“ ir „Vienas už visus, visi už vieną“.

Šio stichinio protesto vietoje yra Kijevo VRM vadovai, Nacionalinės gvardijos štabo karininkai, Ukrainos vyriausiasis karinis prokuroras Anatolijus Matjosas.

Akcija vyksta taikiai; greta sustatyta 13 autobusų su teisėsaugininkais, yra ir greitosios medicinos pagalbos mašina.

Panašus protestas vyksta ir Charkove prie srities administracijos pastato, kur susirinko kelios dešimtys gvardiečių, kurių tarnybos laikas baigėsi ir kurie prašosi paleidžiami namo.

VIDEO: Karių maištas Kijeve prie Prezidentūros
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min