Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 21d. 10:19

Prie Raudų sienos apsaugininkas per klaidą nušovė žydą

Maldos prie Raudų sienos
AFP/Scanpix nuotr. / Maldos prie Raudų sienos

Prie Jeruzalės Raudų sienos penktadienį ryte nušautas Izraelio žydas, skelbia naujienų tarnyba BBC. Teigiama, kad sargybinis jį palaikė palestiniečių kovotoju.

Šūvis nuaidėjo prie vienos švenčiausių judaizmo vietų, kurią kiekvieną savaitę aplanko tūkstančiai maldininkų iš viso pasaulio.

Policijos teigimu, apsaugininkas nušovė vyrą, kuris arabų kalba sušuko „Allahu Akbar“  („Dievas yra didis“). Policija pranešė, kad apsaugininkas išsitraukė ginklą ir paleido eilę šūvių. Išėjęs iš viešojo tualeto ties šventa vieta vyras buvo pastebėtas kažką traukiantis iš savo kišenės.

Incidento metu, apie 7.40 val. vietos laiku, šimtai maldininkų dalyvavo rytinėse pamaldose. Netrukus vietovė buvo uždaryta.

Vakarinė arba Raudų siena yra dalis Šventyklos kalno atraminės sienos. Maždaug pusė šios sienos yra 516 metų prieš mūsų erą pastatytos ir 70 mūsų eros metais sugriautos Antrosios šventyklos likučiai. Likusi dalis pristatyta po VII amžiaus.

Žydai prie Vakarinės sienos keliauja melstis ir savo prašymus palieka ant popierinių ritinėlių, kuriuos įkiša tarp akmenų.

Ši vietovė ir apylinkės praeityje buvo palestiniečių ir izraeliečių smurto protrūkių vieta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min