Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie rūkstančios Fukušimos-1 atominės elektrinės vėl įvyko stiprus žemės drebėjimas (papildyta 11.38 val.)

Elektrinės Fukušima-1 ketvirtasis reaktorius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Elektrinės Fukušima-1 ketvirtasis reaktorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ankstų trečiadienio rytą (vietos laiku) netoli probleminės Fukušimos-1 atominės elektrinės vėl drebėjo žemė.

AFP teigia, kad, Japonijos meteorologų duomenimis, požeminiai smūgiai siekė 6 balus.

Laimei, po šio žemės drebėjimo cunamis nekilo. Japonijos TV kanalo NHK duomenimis požeminiai smūgiai labiau nepakenkė reaktoriams, sugriovimų išvengta. Tiesa, antradienį virš elektrinės vėl pasirodė dūmai, vėliau jie tapo garais.

Elektrinės operatoriaus „Tokyo Electric Power Co“ (TEPCO) teigimu kovo 22 d. prie visų elektrinės blokų aušinimo sistemų jau pajungti papildomi kabeliai. Tačiau jie dar neinstaliuoti, elektros tiekimą planuojama atnaujinti šią savaitę.

Taip pat skaitykite: antradienį Fukušimos radiacija pasiekė Islandiją.

Trijuose reaktoriuose veikia termometrai (papildyta 03.03 val.)

TEPCO patvirtino, kad trijuose iš šešių reaktorių veikia vandens termometrai. Taip pat, kad trečiojo reaktoriaus valdymo centre jau įvesta elektra.

NHK cituoja Japonijos mokslo ministrą, kuris sako, kad už 40 km nuo Fukušimos-1 atominės elektrinės rasta zona, kurioje radiacija leistiną normą viršija 400 kartų.

Reaktoriai vėl kaista, sužeisti du darbininkai (papildyta 8.08 val.)

Kaip pranešė TEPCO, per trečiadienio naktį vykdytus elektros tiekimo avariniams elektrinės reaktoriams atstatymo darbus buvo sužeisti du darbininkai. Pasak kompanijos atstovų, abu sužaloti elektrotechnikai hospitalizuoti artimiausiame medicinos punkte. Kokie tai sužalojimai, nepranešama.

Tuo tarpu pirmajame Fukušimos-1 atominės elektrinės reaktoriuje vėl kyla temperatūra. Paskutiniai duomenys rodo, kad vidinė reaktoriaus dalis įkaito iki 399 laipsnių pagal Celsijaus skalę, kai darbinė temperatūra turėtų būti tik 302 laipsniai. Nerimą kelia ir situacija antrajame bei trečiajame reaktoriuose.

Trečiadienį specialistai buvo priversti pristabdyti remonto darbus antrojo reaktoriaus pastate. Greta šio reaktoriaus aušinimo sistemos radiacinis fonas pasiekė 500 milisivertų per valandą, o tai jau viršija leistiną normą avarijos likvidavimo darbininkams.

Koks įvairių radiacijos dozių poveikis žmogui, skaitykite čia.

Šiuo metu prie elektros linijos prijungtos visų šešių Fukušimos-1 reaktorių sistemos, tačiau specialistai dar nėra pasirengę pradėti elektros tiekimo, kol nėra įsitikinę, kad šios sistemos veikia tinkamai.

Elektros tiekimas atstatytas ir į vieną iš elektrinės valdymo patalpų. Ten sumontuota įranga, kuri avarijos likvidavimo specialistams leidžia gauti daugiau informacijos apie vidinę reaktorių būklę.

Reuters/Scanpix nuotr./Fukuaimos-1 atominės elektrinės trečiojo ir ketvirtojo reaktoriaus valdymo patalpa
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fukušimos-1 atominės elektrinės trečiojo ir ketvirtojo reaktoriaus valdymo patalpa

Virš elektrinės kyla juodi dūmai, personalas vėl evakuotas (papildyta 11.12 val.)

Fukušimos-1 atominės elektrinės darbuotojai vėl buvo skubiai evakuoti po to, kai iš trečiojo bloko ėmė kilti juodų dūmų stulpas. Apie tai pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo News“, remdamasi TEPCO kompanijos pranešimu.

Pasak „Kyodo News“, personalas evakuotas tik iš trečiojo ir ketvirtojo reaktorių blokų. Tuo tarpu „Associated Press“ teigia, kad evakuoti darbuotojai iš visos elektrinės.

Tai jau antra darbuotojų evakuacija per parą.

Tokijuje vandens mėginiuose rasta radioaktyviojo jodo (papildyta 11.38 val.)

Tokijo miesto valdžia trečiadienį rekomendavo miesto gyventojams neduoti vaikams vandens iš vandentiekio, kai vandens mėginiuose buvo rasta radioaktyviųjų medžiagų pėdsakų, tarp jų jodo.

Kaip praneša „Market Watch“, radioaktyvių teršalų geriamajame vandenyje užfiksuota visuose 23-juose specialiuosiuose Japonijos sostinės rajonuose.

Radiacijos lygis nekelia tiesioginės grėsmės vaikams ir suaugusiesiems, tikina Japonijos valdžia, bet per pastarąsias dvi dienas jis didesnis nei leidžiami geriamojo vandens rodikliai kūdikiams ir jaunesniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Tuo pat laiku šalies šiaurės ir šiaurės rytų rajonų, kur radiacijos lygis didesnis nei norma, savivaldybės tebetikrina radiacijos lygį. Be to, specialistai matuoja, kiek radioaktyviųjų medžiagų pateko į jūrą 30 km nuo atominės jėgainės spinduliu.

Taip pat Japonijos vyriausybė rekomenduoja nevartoti maistui lapinių daržovių iš Fukušimos prefektūros, tokių kaip špinatai ir kopūstai. Todėl produktai iš šios prefektūros nebus parduodami Japonijoje.

Kaip praneša televizijos kompanija NHK, sustabdyti daržovių tiekimai iš užkrėstų teritorijų į JAV.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min