Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 2d. 21:32

Prieš Rusijos politiką homoseksualų atžvilgiu protestuojantys niujorkiečiai ant šaligatvio liejo rusišką degtinę

Protestas Niujorke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Niujorke

Gėjų teisių aktyvistai Niujorko gatves šią savaitę laistė rusiška degtine. Taip jie reiškė nepritarimą naujiems Rusijos įstatymams, nukreiptiems prieš homoseksualus.

Degtinės pylimas gatvėse buvo vienkartinė akcija, tačiau pagreitį įgauna ir platesnio masto protestas – vis daugiau homoseksualų barų boikotuoja rusišką degtinę ir atsisako ją pilstyti, praneša „Reuters“.

„Boikotas vyksta ne be pagrindo. Mes stengiamės paskatinti pokyčius ir galbūt pakeisti tai, kas vyksta Rusijoje“, – žurnalistams sakė didžiausio Čikagos gėjų baro „Sidetrack“ vadybininkas. Jo bare „Stoličnaja“ nebeprekiaujama jau savaitę.

Birželio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, draudžiantį „gėjų propagandą“.

Rusiškos degtinės boikotą pradėti praėjusią savaitę paragino Sietlo gėjų teisių aktyvistas ir žurnalistas Danas Savage'as. Jį jau paskelbė nemažai homoseksualų barų nuo San Francisko iki Niujorko.

Trečiadienį Niujorke gėjų teisių aktyvistai, nešini plakatais su užrašais „Rusiška degtinė: praturtinta neapykanta“, susirinko prie Rusijos konsulato ir liejo degtinės butelius ant šaligatvio.

Boikotas ir pasipiktinimas Rusijos įstatymais kilo po to, kai rusų tyrėjai paskelbė, kad gegužės mėnesį nužudytas 23-ejų vyras buvo kankintas ir užmuštas po to, kai atskleidė draugui esąs gėjus.

Birželio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, draudžiantį „gėjų propagandą“. Kritikai teigia, kad toks įstatymas dabar ne tik draudžia bet kokias gėjų eitynes, tačiau ir juo remiantis galima suimti bet kurį, viešai deklaruojantį paramą homoseksualams. V.Putinas taip pat uždraudė tos pačios lyties asmenų poroms įsivaikinti vaikus iš Rusijos.

Pagrindinis boikoto taikinys – degtinė „Stoličnaja“, kuri gaminama iš rusiškų ingridientų, nors pati kompanija pareiškė remianti gėjų teises.

Po D.Savage'o raginimo skelbti boikotą, „SPI Group“, kuriai priklauso „Stoličnaja“, išplatino viešą laišką, kuriame atsiribojo nuo Kremliaus politikos ir pabrėžę, kad Rusijos valdžia neturi jokių sąsajų su Liuksemburge įsikūrusia įmone.

„Stoličnaja“ degtinė visada buvo ir yra LGBT bendruomenės karšta rėmėja ir draugė“, – rašoma laiške. Po tokio laiško keletas gėjų barų atšaukė šios degtinės boikotą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min