2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 04

Prieštaringas popiežiaus Benedikto palikimas – ar jis padarė pakankamai, kad nubaustų nusikaltusius kunigus?

Prieš pradėdamas vadovauti Romos katalikų bažnyčiai kaip Benediktas XVI ir prieš tai, kai tapo galingu kardinolu bei vyriausiuoju Vatikano doktrinos sargu, Miuncheno arkivyskupas Josephas Ratzingeris dalyvavo 1980 metais vykusiame susitikime dėl vieno kunigo iš šiaurės vakarų Vokietijos, apkaltinto vaikų tvirkinimu.
Popiežius Benediktas XVI pašarvotas Vatikane Tik prenumeratoriams
Popiežius Benediktas XVI pašarvotas Vatikane / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kas tiksliai įvyko susitikimo metu, neaišku, bet vėliau tas kunigas buvo perkeltas ir per ateinančius keliolika metų kraustėsi iš vienos Bavarijos parapijos į kitą, kol atsidūrė mažame Garchingo an der Alzo kaimelyje, kur seksualiai išnaudojo Andreasą Perrą, kuriam tada buvo dvylika.

„Jausmas slogus“, – sakė A.Perras, rūkydamas prie namo, kuriame buvo tvirkintas, vos už keleto žingsnių nuo kaimo bažnyčios.

Jis pasakojo, kad patirta prievarta nuvedė jį blogais keliais, kuriuose būta narkotikų ir kalėjimo, o J.Ratzingeris pakilo į Bažnyčios galingųjų gretas. Kalbėdamas apie šeštadienį mirusį į pensiją išėjusį popiežių Benediktą XVI, jis pridūrė: „Tik pagalvokite apie galią, kurią vienas žmogus gali turėti jūsų gyvenime.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Benediktas XVI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Benediktas XVI

Praėjusiais metais Miuncheno katalikų bažnyčios užsakymu paskelbtoje ataskaitoje Benediktas XVI apkaltintas netinkamu kunigų seksualinės prievartos bylų nagrinėjimu. Buvęs popiežius atsiprašė už visus „didelius suklydimus“, tačiau neigė padaręs kokių nors nusikaltimų.

Seksualinės prievartos prieš vaikus bažnyčioje rykštė persekiojo Benediktą nuo pat jo kilimo Bažnyčios hierarchijoje pradžios iki paskutinių gyvenimo metų, kai jis jau buvo silpnas, į pensiją išėjęs popiežius, o Miuncheno tyrėjai dar labiau supainiojo labai prieštaringą jo palikimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min