TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Princas Williamas entuziastingai pasveikintas Naujojoje Zelandijoje

Maoriai princą Williamą pasveikino tradiciškai.
„Scanpix“ nuotr. / Maoriai princą Williamą pasveikino tradiciškai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Jungtinės Karalystės sosto įpėdinį princą Williamą pirmadienį džiaugsmingai pasveikino tūkstančiai Naujosios Zelandijos gyventojų ir nustelbė nedidelę protestuojančių respublikonų demonstraciją.

Pirmo oficialaus vizito į užsienį išvykęs 27 metų princas antrą viešnagės dieną dalyvavo Velingtone vykusioje Aukščiausiojo Teismo pastato atidarymo ceremonijoje, kurioje perkirpo simbolinę juostelę senelės karalienės Elizabeth II vardu.

Princas buvo pasveikintas garsiais šūksniais, kai atvyko apsigobęs maorių ceremonijose naudojamu tradiciniu plunksnų apsiaustu. Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis buvo pasveikintas hakos (iššūkio) šokiu, kurį atliko iki pusės apsinuoginę maorių kariai, segintys tik iš žolių padarytus sijonus.

Grupė iškilių maorių vyresniųjų pagerbė Williamą tradiciniu pasveikinimu (tongi) – susiliesdami su juo nosimis.

Paklaustos, kodėl norėjo su juo pasimatyti, merginos atsakė choru: „Jis nevedęs!“„Mylime jus, Williamai!“ – minioje šūktelėjo viena moteris.

Apie 3–4 tūkst. susirinkusių žmonių stebėjo, kaip princas išeina iš pastato po valandą trukusios ceremonijos, spausdamas gerbėjų rankas ir mojuodamas entuziastingiems žiūrovams.

„Jūs visą šį laiką laukėte? Labai atsiprašau“, – jis sakė vienai moteriai.

Didžiausia protestuotojų grupė – Naujosios Zelandijos teisingumo ministerijos darbuotojai, reikalaujantys didesnių atlyginimų, – nurimo prisiartinus princui ir mielai spaudė jam ranką bei fotografavosi.

Besišypsantis Williamas apie pusvalandį noriai šnekučiavosi su žmonėmis, stovinčiais už neaukštų apsauginių užtvarų, o jį lydintys apie 20 asmens sargybinių budriai dairėsi aplink.

Sosto įpėdinis nė kiek nesidrovėjo dėl savo jaunystės, nors jos veidas pradėjo raudonuoti nuo ryškios vasaros saulės.

Grupė susižavėjusių paauglių mergaičių dalijosi įspūdžiais – joms nusišypsojo laimė paspausti ranką princui.

„Jis spaudžia ranką iš tiesų pasitikėdamas savimi – jokio glebumo“, – sakė viena iš jų.

Paklaustos, kodėl norėjo su juo pasimatyti, merginos atsakė choru: „Jis nevedęs!“

Apklausos rodo, jog daugiau nei 40 proc. Naujosios Zelandijos gyventojų pageidauja, kad jų šalis galiausiai taptų respublika.

Tačiau Velingtone mažai kas palaikė nedidelę triukšmingų protestuotojų grupę, kuri išskleidė plakatą su užrašu: „Metas respublikai.“

„Galbūt princas Williamas – mielas vaikinas, tačiau Aukščiausiąjį Teismą turėtų atidaryti Naujosios Zelandijos gyventojas, išrinktas Naujosios Zelandijos gyventojų“, – sakė respublikonų judėjimo pirmininkas Lewisas Holdenas.

Naujosios Zelandijos premjeras Johnas Key, kuris lydėjo princą per teismo atidarymo ceremoniją, sakė, kad respublikonų debatai sosto įpėdiniui nebūtų „joks stulbinamas atradimas“.

„Aš asmeniškai nemanau, kad Naujoji Zelandija taps respublika pačiu artimiausiu laiku, tačiau šiuo klausimu nesibaiminama diskutuoti su karališkąja šeima“, – J.Key sakė vienam komerciniam radijui.

Princas Williamas pirmadienį aplankys vienoje netolimoje saloje įkurtą gamtos draustinį, o vėliau dalyvaus kepsnių vakarėlyje, kuris vyks oficialioje premjero rezidencijoje Velingtone.

Sosto įpėdinis antradienio rytą taip pat planuoja aplankyti Velingtono ligoninėje gydomus vaikus, o vėliau išskris į Sidnėjų ir pradės trijų dienų neoficialų vizitą Australijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min